Garīgās mūzikas festivālu atklās koris 'Latvija'
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā šogad goda viesis būs pasaulslavenais britu komponists un diriģents Džons Raters, kurš festivāla noslēguma koncertā 8. septembrī Rīgas Domā pulksten 19 diriģēs savu skaņdarbu "Rekviēma", "Te Deum", "Gloria" Latvijas pirmatskaņojumus, portālu "Delfi" informē Valsts akadēmiskā kora "Latvija" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Anglijā 1945.gadā dzimušais komponists Džons Raters mūzikas pasaulē pazīstams ar kora un instrumentālajiem skaņdarbiem. Ratera skaņdarbi korim, it īpaši "Rekviēms" un "Gloria", guvuši popularitāti visā pasaulē, tomēr vēsturisku apstākļu dēļ Latvijā šī komponista vārds nav plaši zināms.

Garīgās mūzikas festivāls - programma

Komponists aktīvi darbojas arī kā diriģents un mūzikas pedagogs un ir gaidīts viesis dažādos kongresos, festivālos Eiropā, Skandināvijā un Ziemeļamerikā. Viņa viesošanās Garīgās mūzikas festivālā ir īpašs notikums mūzikas cienītājiem Latvijā, vēsta festivāla rīkotāji.

Šogad piecpadsmito gadu Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais aicina uz Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, kas norisināsies no 28.augusta līdz 8.septembrim. Koris "Latvija" šogad atzīmē savas darbības 70 gadu jubileju.

Festivālu koris "Latvija" atklās ar E.L. Vēbera "Rekviēmu" un Pāvela Lukaševska 3.simfonijas pasaules pirmatskaņojumu 28.augustā pulksten 19 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Koncertā kopā ar kori uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, solisti Inga Šļubovska, Liene Kinča, Rafals Bartminskis; pie diriģenta pults kora mākslienieciskais vadītājs un galvenais diriģents Sirmais.

30.augustā pulksten 19 Liepājas Sv. Jēkaba katedrālē sadarbībā ar festivālu "Liepājas vasara" un 31.augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā, pulksten 19 tiks atskaņota G.F.Hendeļa oda "Aleksandra svētki". Koncertu dalībnieki būs Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", Liepājas Simfoniskais orķestris, Elīna Šimkus un citi solisti; diriģents Risto Josts.

Arī šogad tiek turpināta festivāla tradīcija – latviešu koponistu jaunrades veicināšana, pasūtot Latvijas autoriem īpaši festivālam un korim "Latvija" komponētus opusus. Šajā gadā koris aicinājis Ēriku Ešenvaldu, Imantu Zemzari un latviešu dziesminieku Goran Gora. Koncerts notiks īpašā vietā – Vecā Sv. Ģertrūdes baznīcā, 4.septembrī pulksten 19. Koncertā piedalīsies koris "Latvija", diriģents Māris Sirmais. Pēc klausītāju lūguma, koncertā vēlreiz tiks atskaņots Riharda Dubras darbs "Accedite Gentes".

Festivālu noslēgs vērienīgs koncerts ar Džona Ratera dalību 8.septembrī, Rīgas Domā pulksten 19.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Goran Gora Inga Šļubovska Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Liepājas Simfoniskais orķestris Māris Sirmais
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form