Grupu 'Radiohead' apsūdz autortiesību pārkāpumos
Foto: Kadrs no video

60. gadu animācijas seriāla "Trumpton" autora ģimene apsūdzējusi britu rokgrupu "Radiohead" autortiesību pārkāpšanā un "zīmola aptraipīšanā", vēsta laikraksts "The Guardian".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu iemīļotais animācijas seriāls 60. gados tika izrādīts televīzijā. Tā autora Gordona Marija znots norāda, ka "Radiohead" jaunais videoklips dziesmai "Burn the Witch" esot ieturēts ļoti līdzīgā stilā kā "Trumpton" animācijas.

""Radiohead" vajadzēja prasīt mūsu atļauju, jo mēs to uzskatām par zīmola aptraipīšanu. Mēs nebūtu devuši piekrišanu nekam tādam. Mēs uzskatām, ka noticis autortiesību pārkāpums, un apdomājam tālāko rīcību," sacīja Viljams Molets.

Režisora Krisa Houpvela videoklips "Burn the Witch" no sākotnējās idilles pārvēršanas šausmu filmā, kad pilsētā iebraucis vīrietis tiek iesprostots degošā koka statujā.

Videoklipa animāciju veidotāja Virpi Ketu norādīja, ka grupa ar dziesmu vēlējusies pievērst uzmanību "dažādu cilvēku vainošanai, musulmaņu vainošanai", kas pielīdzināma raganu medībām mūsdienās.

Videoklipā izmantotas ne tikai tādas animācijas, kas atgādina "Trumpton", bet arī vairāki seriāla varoņi.

Molets teica, ka nerādīšot videoklipu savam 95 gadus vecajam sievastēvam, jo "Gordons būtu šokēts".

Tags

Radiohead
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form