Hardija Lediņa gada programmas turpinājumā - 'NSRD' veltīts koncerts 'Zū-zā ti-ti-ti'
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 27. februārī, pulksten 19.00 Hardija Lediņa gada ietvaros Rīgas Anglikāņu baznīcā (Pils ielā 11) notiks "NSRD" (Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcai) veltīts koncerts "Zū-zā ti-ti-ti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tajā tiks atskaņotas multimediju mākslinieka Hardija Lediņa un eksperimentālās mākslas un mūzikas apvienības NSRD dziesmas, ko izpildīs grupa "Nebijušā restauratori", kā arī Roberts Gobziņš kopā ar grupu "Resnie putni". Muzikālo daļu papildinās mākslinieces Inetas Sipunovas video.

"Acis vaļā visu dienu, naktī visu laiku ciet
Uzlec saule dejojiet, dejojiet līdz saule riet, naktī varat atpūsties, ja vien nebūs pilnmēness." (J.Boiko)

Šogad aprit 33 gadi kopš apvienības NSRD dibināšanas, tādēļ Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) un Hardija Lediņa kādreizējie laikabiedri aicina atcerēties un gremdēties astoņdesmito gadu noskaņās NSRD populārāko dziesmu koncertā "Zū-zā ti-ti-ti", kas notiks Rīgas Anglikāņu baznīcā.

"NSRD" pastāvēja no 1982. līdz 1989. gadam, viņu pirmā koncertperformance datēta ar 1982. gadu Kultūras namā "Oktobris", grupai uz skatuves uznākot caur skapi. Pēc 1989. gada no apvienības tika attīstīta Aptuvenās mākslas aģentūras koncepcija.

Koncerta "Zū-zā ti-ti-ti" vietas izvēle nav nejauša – kopā ar domubiedriem no 1974. līdz 1977. gadam Hardijs Lediņš Anglikāņu baznīcā (tolaik Politehniskā institūta Studentu kluba telpās) rīkoja diskotēkas un pagrīdes avangarda mūzikas festivālus, kuros tika atskaņota tolaik neatļautā eksperimentālā, kā arī sakrālā mūzika, piedaloties nozīmīgiem padomju perioda mūzikas autoriem, tostarp, igauņu komponistam Arvo Pērtam.

Cenšoties atkal nojaukt robežas starp mākslu un ikdienu, koncertā "Zū-zā ti-ti-ti" "NSRD" skaņdarbus un noskaņas interpretēs un izpildīs grupa "Nebijušā restauratori", ko veido kādreizējā "NSRD" dalībniece Inguna Rubene (bij. Černova), kā arī mūziķi Nils Īle, Einārs Latiševs, Jānis Pelše, Andrejs Grimms.

"NSRD" akciju un performanču dalībnieks Roberts Gobziņš kopā ar grupu "Resnie Putni" izpildīs jaunizveidoto koncertprogrammu "Hardija Lediņa valši un polkas", akcentējot "NSRD" saistību ar grupu "Dzeltenie Pastnieki". Koncertā kopā ar Robertu Gobziņu piedalīsies Hardija Lediņa laikabiedri Uģis Vītiņš, Didzis Erra un Uldis Vanags, kā arī viesmūziķi.

Koncerta muzikālo daļu papildinās mākslinieces Inetas Sipunovas video.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu Servisa kasēs un internetā. Biļešu cena 8 EUR, pasākuma dienā 10 EUR.

Tags

Hardija Lediņa gads Hardijs Lediņš Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Roberts Gobziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form