Iespējamu nopietnu LNO finanšu problēmu dēļ Žagaru vēl neapstiprina vadītāja amatā
Foto: LETA

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme - Grende (VL-TB/LNNK) piektdien saņēmusi konkursa komisijas lēmumu, ar kuru Latvijas Nacionālās operas (LNO) direktora amatam tiek virzīts līdzšinējais operas direktors Andrejs Žagars, taču līguma parakstīšanu atlikusi, ņemot vērā, ka viņas rīcībā nonākusi informācija, kas liecina par, iespējams, nopietnām finanšu problēmām Latvijas Nacionālajā operā, portālu "Delfi" informē Kultūras ministrijas pārstāve Elīna Bīviņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pamatojoties uz faktiem un pamatotām šaubām par to, ka finanšu problēmas radušās, visticamāk, nesaimnieciskas rīcības dēļ, kā arī tādēļ, ka Latvijas Nacionālā opera ilgstoši nav nodrošināta pietiekama, visaptveroša un kvalitatīva valsts kapitāla daļu pārvaldība un uzraudzība, kas ir Kultūras ministrijas valsts sekretāra kā valsts kapitāla daļu turētāja pienākums, ministre pret Kultūras ministrijas valsts sekretāri Solvitu Zvidriņu ierosinājusi disciplinārlietu, kas ļaus iegūt pilnvērtīgu informāciju par operas finanšu situāciju un citiem apstākļiem.

Ar ministres lēmumu KM valsts sekretāre Zvidriņa uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku ir atstādināta no amata, bet par pienākumu izpildītāju iecelts valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters," teikts ministrijas paziņojumā.

Lai informētu par savu lēmumu un turpmāko rīcību, kultūras ministre piektdien pēcpusdienā aicinājusi LNO kolektīvu uz tikšanos.

Tags

Andrejs Žagars Operas skandāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form