'Iļģi' gūst panākumus Pasaules mūzikas Eiropas topā
Foto: Publicitātes foto

Latviešu grupas "Iļģi" jaunākais albums "Tur saulīte pērties gāja" aprīlī iekļuvis "Pasaules mūzikas" Top 20 Eiropā (World Music Charts Europe), portālu "Delfi" informē grupas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Labāko "Pasaules mūzikas" disku sarakstā aprīlī Eiropas eksperti albumu ierindojuši ceturtajā vietā. Komentējot albumu, saraksta sastādītāji saka: "Svinot savu 30.dzimšanas dienu "Iļģi" nekādā veidā neizrāda ilgmūžību, vismaz ne mūzikā. Albuma atmosfēra ir rāma un apdomīga - gluži tāda (kā atklāj rakstītais diska bukletā) kā latviešu pirtī. Vislabāk šo mūziku klausīties pirms, pēc vai pēršanās laikā. Šis noteikti nav sliktākais veids kā pavadīt vakaru!"

Grupas "Iļģi" līdere Ilga Reizniece neslēpj prieku par šo Latvijas mūzikas panākumu Eiropas mērogā, sakot, ka 1. aprīlis grupai atnesis patīkamu pārsteigumu, kas tomēr nav vis nekāds aprīļa joks.

"Par šo novērtējumu jūtamies ļoti pagodināti un īpašs prieks, ka tas izdevies, sadarbībā ar Latvijas izdevniecību "Upe tuviem un tāliem" , nevis prestižu Eiropas mūzikas zīmolu! Turklāt, lai arī mūzikas apskatnieki ir no Eiropas, vērtēta tiek mūzika no visas pasaules. Vārdu sakot - laba un raiba kompānija," priecājas mūziķe.

Šī ir jau trešā reize, kad Eiropas prestižākajā Pasaules mūzikas aptaujā iekļūst "Iļģu" radītā mūzika. 2003.gada novembrī albums "Kaza kāpa debesīs" ieņēma 17.vietu, bet 2006.gadā "Ne uz vienu dienu" nokļuva pat saraksta otrajā vietā, uzturoties aptaujā četrus mēnešus.

World Music Charts Europe (WMCE) 1991.gadā nodibināja 11 Eiropas valstu 11 radio producenti. Šobrīd ik mēnesi 47 pasaules mūzikas speciālisti 23 Eiropas valstīs atlasa 10 viņuprāt tā brīža labākos pasaules mūzikas ierakstus un savu izvēli dara zināmu WMCE, kas apkopo informāciju un reizi mēnesi sastāda Pasaules mūzikas top 20 Eiropā.

Saraksta izveidē iesaistīti tikai īpaši atzīti producenti un radio profesionāļi, kuri savās valstīs jau ilgāku laiku veido pasaules mūzikas programmas un saucami par īsteniem ekspertiem!  Ikmēneša pasaules mūzikas Top 20 tiek atskaņots radiostacijās visā Eiropā, bet oficiālais saraksts tiek atspoguļots neskaitāmos mūzikas veikalos un specializētajos preses izdevumos un pasaules mūzikas vietnēs internetā.

"Tur saulīte pērties gāja", kas saņēmis arī Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā 2011. gada labākais tautas mūzikas albums, pieejams tirdzniecības vietās visā Latvijā un lejupielādējams iTunes  un Amazon

"Iļģu" tuvākie koncerti Latvijā gaidāmi Lieldienās, kad tiks spēlēta speciāla programma ģimenēm. Te vairāk tiks domāts par mazajiem klausītājiem, kuri tiks iepazīstināti arī ar mūziķiem un viņu spēlētajiem instrumentiem. 

Koncerti notiks:
8.aprīlī pl.14:00 Ogres Kultūras centrā
8.aprīlī  pl.18:00 Dikļu pilī
9.aprīlī pl.16:00 Rīgā, Mazajā ģildē.


Tags

Ilga Reizniece Iļģi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form