'Iļģi' izlaiž singlu un Dzintaros sāks 33. dzimšanas dienas koncertu sēriju
Foto: Publicitātes foto

Šo svētdien, 15. jūnijā, ar koncertu Dzintaru koncertzālē 33. dzimšanas dienas koncertu sēriju sāks postfolkloras grupa "Iļģi", jau šobrīd piedāvājot iespēju noklausīties jauno singlu "Aiz kalniņa dūmi kūp(a)".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mums ļoti patīk skaitlis "trīs", kas latviešu folklorā ir viens no visvairāk apspēlētajiem, arī – viens no maģiskākajiem cipariem," saka "Iļģu" dibinātāja un vadītāja Ilga Reizniece.

Atšķirībā no daudzām citām grupām, kuru pastāvēšanu pārtraukuši ilgāki vai garāki klusuma periodi, "Iļģi" visus gadus aktīvi muzicējuši, kaut sastāvs daudzkārt mainījies. "Taču tas, ka vēl aizvien rodam baudu no kopā spēlēšanas, ir pats galvenais. Sākumā par savu svarīgāko misiju uzskatījām tautai pavēstīt to, ko tā nezina par savām dziesmām un mūziku. Tagad neziņas vairs nav, un misijas apziņa vairs nav tik aktuāla. Nu rodam prieku, vienkārši muzicējot!"

33. dzimšanas dienas koncertos "Iļģi" muzicēs piecatā: Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde.

"Iļģi" - "Aiz kalniņa dūmi kūp(a)"

Pirms trim gadiem "Iļģi" savu 30. jubileju svinēja ar grandiozu koncertu, atklājot koncertzāli "Palladium". 33. dzimšanas diena tiks atzīmēta gluži citādi, jo bijušo atkārtot mūziķi nevēlas.

Pirmkārt, šovasar viņi dosies ārpus Rīgas, lai muzicētu uz brīvdabas skatuvēm. Otrkārt, nakts koncerti būs kas nebijis "Iļģu" pastāvēšanas vēsturē (Latvijas pilsētās koncerti sāksies plkst. 22). Ne jau velti koncertiem dots sajūtām bagāts nosaukums – "Tumša nakts, zaļa zāle".

Koncertprogramma "Tumša nakts, zaļa zāle" veidota divās daļās: pirmajā skanēs gan vecās, labās "Iļģu" dziesmas, gan gluži jaunas, tāpat būs fragmenti no savulaik grandiozā uzveduma "Spēlēju, dancoju", bet koncerta otro daļu veidos danči, kas sāksies tieši pusnaktī.

"Visi mūsu koncerti parasti beidzas ar dančiem, un šoreiz nebūs citādi: vēlamies atdzīvināt jauko tradīciju, ka daudzveidīgos dančus bez īpašas apmācības var uzdancot katrs, kliedējot mītu, ka par tautas dejām uzskatāmas dejas ar augstiem un mākslinieciskiem palēcieniem - tie nav danči! Tautas deju ansambļi jau sen vairs nedejo tradicionālās tautas dejas – tas ir īpašs un vizuāli skaists mākslas veids, kas paredzēts lielajām skatuvēm. Īstajiem tautas dančiem iepriekšēja sagatavotība nav vajadzīga," stāsta Reizniece.

Pirmais koncerts 15. jūnijā Dzintaros, kas sāksies plkst. 18, būs atšķirīgs: uz to īpaši tiek gaidītas ģimenes, jo uz skatuves kopā ar "Iļģiem" kāps arī Ilgas Reiznieces audzēknes, kuras, Ilgas vārdiem runājot, dziedās tā, kā tieši viņas saprot īsto folkloru. Tāpat koncertā piedalīsies vokālā studija "Tev un man" Igetas Gaiķes vadībā.

"Iļģu" 33. dzimšanas dienas koncerti Latvijā:

15. jūnijā plkst. 18 – Dzintaru koncertzālē
18. jūlijā plkst. 22 – Jelgavas Uzvaras parka estrādē
25. jūlijā plkst. 22 – Valmieras estrādē
16. augustā plkst. 22 – Liepājas koncertdārzā "Pūt, vējiņi!"
22. augustā plkst. 22 – Cēsu Pils parka estrādē
23. augustā plkst. 22 – Rēzeknes parka estrādē

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Tags

Ilga Reizniece Iļģi Māris Muktupāvels Palladium
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form