Turpinot festivāla "Ad Lucem" īpašo tradīciju, ko 2010. gadā ar unikālu, astoņas stundas ilgu koncertu "Nakts meditācija" uzsāka izcilais britu čellists Metjū Bārlijs, arī šogad, 7. jūlijā pulksten 19 varēs baudīt īpašo pieredzi – atrodoties guļus stāvoklī.

Kā "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāve Una Griškevica, šoreiz koncertā "Nakts meditācija" varēs baudīt beļģu komponista un čellista Žana Pola Desī skaņdarbu "Ad Lucem. Koncerts notiks Mežaparkā, Kokaru koncertzālē. Kā allaž, to varēs klausīties guļus – iemiegot, pamostoties, nonākot citā, neikdienišķā uztveres dimensijā. Organizatori aicina ierasties ērtā apģērbā, ņemot līdzi paklājiņus vai segas.

Pēc koncerta interesenti varēs padziļināt iespaidus, sarunās baudot tēju kopā ar mākslinieku Žanu Polu Desī – Beļģijas mūzikas dzīvē augsti novērtētu komponistu, čellistu un diriģentu, kurš paralēli mūziķa karjerai ieguvis maģistra grādu arī filozofijā un romāņu literatūrā. Kā norāda "Ad Lucem" rīkotāji, Desī radošo pasauli ietekmējuši gan Džimija Hendriksa elektriskie transa stāvokļi un Džačinto Šelsi mūzikas skaņu plūdmaiņas, gan Stīva Reiha un Arvo Perta mūzika. Žanru saplūsme viņa daiļradē notiek neticami dabiski, viegli šķērsojot robežas starp klasisko, moderno, etnisko un populāro mūziku – reizēm pat dažādi žanri tiek atskaņoti vienlaicīgi. Žana Pola Desī muzikālie meklējumi apzināti ietiecas sakrālās mūzikas laukā, viņš arī daudzus gadus praktizē un pasniedz skaņas meditāciju.

Atgādinām, ka iespēja baudīt Žana Pola Desī uzstāšanos būs arī 8. jūlijā pulksten 19 Ventspils koncertzālē "Latvija". Šis projekts apvieno divus Beļģijas muzikālās jaunrades līderus – komponistu un čellistu Žanu Polu Desī un baritonu Romēnu Dejēzu. Viņu izpildīto izvērsto skaņdarbu var raksturot kā iekšēju ceļojumu uz intīmu, īpaši smalku klausīšanās pasauli. Oriģināli 12. gadsimtā sieviešu balsīm rakstītā liriskā drāma "Ordo Virtutum", kuru komponēja viduslaiku mistiķe, gaišreģe, galmu padomniece un pirmā sieviete komponiste Hildegarde fon Bingena, radusi mūsdienīgu interpretāciju kontemplatīvā skaņas liturģijā. Smeļoties iedvesmu 12. gadsimta sakrālajā mūzikā, tā apvieno gregorisko dziedājumu ar elektroniskās mūzikas skaņutelpu. Komponists Žans Pols Desī ar dziļu cieņu pievērsies viduslaiku partitūrai, kuras stāsts par labo un ļauno aizved uz cilvēka dvēseles augstākajām garīgajām sfērām, un iemiesojis to baritona balss, čella tembru un elektroniskas orķestrācijas saskaņās.

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa – miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. "Ad Lucem" festivāls ir unikāls Latvijas un starptautiskā mērogā, sadarbībā ar izciliem māksliniekiem tas piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgākā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Biļetes uz "Ad Lucem" koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!