Introvertās mākslas festivālu 'Ad Lucem' atklās Laima Jansone
Foto: Publicitātes foto

Jūnija beigās ar trim unikāliem koncertiem norisināsies 17. Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem", ko 26. jūnijā atklās latviešu koklētājas Laimas Jansones solo koncerts, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārējos koncertos uzstāsies pianists Marks Vella (Marc Vella, Francija) "Rīgas biržā", orķestris "Sinfonietta Rīga" un čellists Metjū Bārlijs (Matthew Barley, Lielbritānija) Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Laimas Jansones solo koncerts notiks 26. jūnijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Koncerta vieta koncertam nav izraudzīta nejauši, jo kādreiz tur atradās Svētā Jura baznīca, kas ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā kopš 1204. gada.

Koklētāja Laima Jansone ir Latvijā pazīstamākā tautas mūzikas pārstāve, kuras vārds izskanējis arī tālu pasaulē. Viņas rokās kokle atdzīvojas mūsdienīgās un enerģijas pilnās skaņās. Laima ir muzicējusi kopā ar daudzu un ļoti dažādu žanru mūziķiem – sākot ar popa un roka, un beidzot ar džeza un akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem. Mūziķe uzskata, ka tieši šī starpnozaru un starpžanru sadarbība arī palīdz kokli ieraudzīt jaunā kvalitātē, gūt jaunus priekšstatus un pievērst plašu sabiedrības interesi šim instrumentam.

Tomēr, pēc bagātīgās pieredzes, kas iegūta, spēlējot dažādos sastāvos un žanros kopā ar visdažādākajiem instrumentiem, mūziķe atzīst, ka ilgojas atgriezties pie pirmsākuma – tīrās un neatdarināmās skaņu pasaules, ko spēj uzburt vien kokles dvēsele. "Tas ir līdzsvara punkts, ko es tagad meklēju. Tā ir atgriešanās atpakaļ pie sevis... Tas ir brīdis, ko tu velti tikai un vienīgi sev, lai pēc tam atkal būtu pilnvērtīgs un spējīgs iet uz priekšu... uz to es šobrīd tiecos," atklāj Laima. Viņa arī savu spēles būtību atklāj brīnišķīgos vārdos: "Ja jūs jautātu, ar ko tieši kokles ir īpašas, es teiktu, ka tā ir skaņa, iespēja aizvērt acis un ļauties brīnumam. Tā ir saikne ar vietu, no kuras nāc, saikne ar mirkli, kurā esi. Tā ir personība, kas reizēm liek nobrāzt pirkstus, atgādinot par esamības skarbumu. Tas ir izaicinājums vienā stīgā atklāt pasauli, vairākās – nebeidzamās dzīvības noslēpumus." Šī Laimas Jansones skaņu un muzicēšanas būtības izjūta ļoti saskan ar Introvertās mākslas festivāla "Ad Lucem" ideju. Tāpēc šogad speciāli festivālam "Ad Lucem" Laima Jansone veido jaunu solo programmu. Apvienojot etnogrāfisko un mūsdienīgo, tradīciju un improvizāciju, mūziķe dalīsies savas radošās pasaules bagātībā.

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" kopš 2002. gada sadarbībā ar izciliem māksliniekiem ik gadu piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Festivāla kontekstā garīgums ir saistīts ar cilvēka dvēseles dziļāko būtību, iekšupvērstību jeb introversiju – spēju apzināti iedziļināties būtiskajā, pievērsties savai iekšējai pasaulei un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Biļetes uz uz šī gada festivāla "Ad Lucem" koncertiem pieejamas visās "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Ad Lucem Laima Jansone
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form