Izcilākie Verdi darbi Rīgas Operas festivālā
Foto: Latvijas Nacionālā opera un balets

No 1. jūnija līdz 12. jūnijam Latvijas Nacionālā opera rīko Rīgas Operas festivālu "Viva Verdi!", kas šogad veltīts izcilajam itāļu opermūzikas ģēnijam Džuzepem Verdi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šī gada Rīgas operas festivāls būs atskatīšanās uz pēdējo gadu Verdi operu iestudējumiem operā. "Iestudējumi ir krāsaini, katrs ar savu rokrakstu un to neatņemama sastāvdaļa ir zvaigžņu parāde, kas būs katrā izrādē," solīja galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Festivāla 19 gadu vēsturē otro reizi tiks rīkots galā koncerts, kas notiks 12. jūnijā. Tajā skatītājiem iespējams baudīt labāko mākslinieku sniegumu un šogad uz skatuves kāps labākie operas mākslinieki, kādi Latvijā patlaban ir iespējami.

Festivāla apmeklētājus priecēs operzvaigznes Marina Rebeka, Aleksandrs Antoņenko, Liene Kinča un citi, kas iejutīsies lomās komponista darbos "Rigoleto", "Traviata", "Trubadūrs", "Makbets" un "Aīda", bet galā koncerts 12. jūnijā pulcēs izcilākos Verdi mūzikas interpretus.

Operas "Rigoleto" izrādēs 1. jūnijā un 9. jūnijā Latvijas publiku gaidīs iepazīšanās ar krievu soprānu Jeļenu Goršunovu Džildas lomā un meksikāņu tenoru Hektoru Sandovalu Hercoga lomā, titullomu 1. jūnijā pirmo reizi Latvijā atveidos baritons Valdis Jansons, bet 9. jūnija izrādē Rigoleto tēlā iejutīsies Samsons Izjumovs. "Rigoleto" izrādes notiks maestro Mārtiņa Ozoliņa muzikālajā vadībā.

Izcilais latviešu soprāns Marina Rebeka 2. jūnijā atveidos Violetas Valerī lomu operā "Traviata" – šo lomu viņa tikko ar lieliem panākumiem dziedāja Vīnes Valsts operā partnerībā ar Plasido Domingo. Operzvaigznes skatuves partneri izrādē būs Murats Karahans un Samsons Izjumovs, savukārt 10. jūnijā Violeta Valerī būs Sonora Vaice, bet Alfrēds – Murats Karahans. "Traviatas" izrādes diriģēs poļu maestro Tadeušs Voicehovskis.

Operas "Aīda" izrādē 4. jūnijā uz skatuves pulcēsies īsts zvaigžņu sastāvs – Liene Kinča, Aleksandrs Antoņenko, Oļesja Petrova un Samsons Izjumovs, bet pie diriģenta pults būs Ģintars Rinkēvičs.

Operas "Trubadūrs" izrādēs skatītājiem pēc ilgāka pārtraukuma būs iespēja atkal dzirdēt krievu soprānu Dināru Alijevu, Azučenas lomā iejutīsies gruzīnu mecosoprāns Mzia Nioradze, Manriko būs Murats Karahans, bet grāfa Lunas lomu interpretēs Jānis Apeinis 5. jūnijā un Igors Golovatenko 8. jūnijā. "Trubadūra" izrādēs pie diriģenta pults stāsies Jānis Liepiņš.

3. jūnijā un 11. jūnijā būs skatāms Verdi operas "Makbets" iestudējums ar Mārtiņu Ozoliņu pie diriģenta pults, Tatjanu Meļņičenko un Vladislavu Suļimski galvenajās lomās. 11. jūnija izrāde tiešraidē tiks raidīta starptautiskajā Operas platformā "www.theoperaplatform.eu". "Makbeta" iestudējuma ieraksts Operas platformā būs skatāms sešus mēnešus.

Galā koncertā 12. jūnijā skanēs skaistākās ārijas un dueti no Verdi operām. Dziedās Marina Rebeka, Liene Kinča, Sonora Vaice, Samsons Izjumovs, Dināra Alijeva, Tatjana Melņičenko, Mzia Nioradze, Oļesja Petrova, Murats Karahans, Sergejs Poļakovs, Hektors Sandovals un Vladislavs Suļimskis. Pie diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš, Aleksandrs Viļumanis un Jānis Liepiņš. Koncertu veido režisore Elita Bukovska, scenogrāfs Reinis Suhanovs un video māksliniece Zane Zelmene.

Biļetes uz festivālu var iegādāties "Biļešu paradīzes" un LNOB kasēs.

Tags

diriģents Mārtiņš Ozoliņš Džuzepe Verdi Jānis Liepiņš Latvijas Nacionālā opera Liene Kinča
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form