Izcilu zvaigžņu plejāde Latvijas Nacionālās operas izrādē ‘Aīda’
Foto: Gunārs Janaitis

Ar opermūzikas zvaigžņu plejādi galvenajās lomās 19. martā Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī izskanēs viens no zināmākajiem un ilggadīgākajiem Baltā nama iestudējumiem – "Aīda".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Titullomu dziedās Liene Kinča, Radamesa lomā būs Aleksandrs Antoņenko, bet Amnerisas lomā iejutīsies Oļesja Petrova.

Viens no pasaules labākajiem tenoriem Aleksandrs Antoņenko šo sezonu sāka Metropolitēna operā Ņujorkā ar titullomu Džuzepes Verdi operā „Otello", Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā mākslinieks dziedāja Kanio lomu operā „Pajaci" un Turidu operā „Zemnieka gods" Londonas Karaliskajā Koventgārdena operā. Aleksandra Antoņenko šīs sezonas plānos ir arī Poliones loma Vinčenco Bellīni operā „Norma" Bavārijas valsts operā Minhenē, Radamess „Aīdā" Parīzes Nacionālajā operā un Otello Savonlinnas festivālā.

Liene Kinča šoruden spoži debitēja Elizabetes lomā Riharda Vāgnera operā „Tanheizers" Flāmu operā. Šo iestudējumu veidoja diriģents Dmitrijs Jurovskis un režisors Kaliksto Bjeito. Flāmu operā Liene Kinča dziedājusi arī Aksiņjas lomu Dmitrija Šostakoviča operā „Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta", Hrizotemīdas lomu Riharda Štrausa operā „Elektra" un Susannas lomu Modesta Musorgska operā „Hovanščina". Liene Kinča dziedājusi arī Freiburgas operā, Bratislavas operā u.c. Liene Kinča bija LNO soliste līdz 2014. gadam. Dziedātāja divreiz - 2011. un 2013. gadā - ir saņēmusi Latvijas Gāzes gada balvu operai kā labākā operas soliste.

Latvijas publikas iemīļotais mecosoprāns Oļesja Petrova uzstājusies Eiropā, Krievijā, ASV, Dienvidamerikā, Korejā, Ķīnā un Japānā, ieguvusi 2. vietu XI Starptautiskajā Čaikovska konkursā (Maskava, 2007) un 2. vietu Starptautiskajā Gaļinas Višņevskas konkursā (Maskava, 2006), kā arī iekļuvusi prestižā BBC konkursa Cardiff Singer of the World finālā (2011). Oļesja Petrova dziedājusi Metropolitēna operā, Hamburgas Valsts operā, Vācu operā pie Reinas, Monreālas operā u.c. Oļesjas Petrovas tuvākajos nākotnes plānos ir Federika operā „Luīza Millere" Teatro Verdi Triestē, Emīlija operā „Otello" Barselonas Liceu teātrī, Amnerisa „Aīdā" Monreālas operā, Verdi „Rekviēms" ar Dānijas Radio simfonisko orķestri Plasido Domingo vadībā Kopenhāgenā. LNO Oļesja Petrova spoži debitēja ar Azučenas lomu Džuzepes Verdi operā „Trubadūrs".

Dž. Verdi operas "Aīda" iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 1998. gadā, režisore - Māra Ķimele. Par atsevišķu mākslas darbu kļuvusi izrādes scenogrāfija, ko veidojis mākslinieks un scenogrāfs Ilmārs Blumbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Biļetes uz izrādi nopērkamas LNOB un „Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

Tags

Aleksandrs Antoņenko Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālā opera un balets Liene Kinča
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form