Izdota dziesmu izlase 'Pretējības' ar Aspazijas tekstiem
Foto: Latvijas Nacionālā arhīva materiāli

Izdota LR6 – Latvijas Universitātes radio "Naba" veidotā oriģināldziesmu izlase "Pretējības". Tajā piedāvāts jauns skanējums piecpadsmit Aspazijas dzejoļiem muzikāli spilgtu un oriģinālu mūziķu izpildījumā. Otrdien, 22. decembrī, Radio "Naba" ēterā norisināsies albuma prezentācija, informē radio pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Albuma tapšanā piedalījās Latvijas nepieradinātās mūzikas scēnai piederīgas mūziķes un grupas: Dana Indāne, "Zāle", Alise Joste sadarbībā ar duetu "Čipsis un Dullais", "Jauno Jāņu Orķestris", Evija Vēbere sadarbībā ar grupu "Aurora", "Kuzucuk", "Biezoknis", "Waterflower" (Sabīne Moore), "UP", Anna Pluto, "Sus Dungo", "Stūrī zēvele", "Nebijušā restauratori", "Amorālā psihōze" un Helēna Kozlova.

"Viņu radītajās dziesmās atklājas Aspazijas daiļrades daudzbalsīgums, kas sievietes vokāla skanīgumā ietver tiklab smeldzīgi personiskas atklāsmes, kā arī pārliecinoši drosmīgus centienus pārveidot pasauli. Izlases vizuālo noformējumu veido mākslinieces Alisas Ādamsones zīmējumi," stāsta izlases veidotāji.

Otrdien, 22. decembrī, no plkst. 17.00 līdz plkst. 19.00 radio "Naba" ēterā 95.8 FM varēs sekot līdzi albuma prezentācijai. Tās laikā tiks atskaņotas visas izlasē dzirdamās kompozīcijas, vairums no kurām piedzīvos savu pirmatskaņojumu, kā arī konkursos tiks izspēlēti pirmie albuma eksemplāri. Studijā viesosies albuma veidošanā iesaistītās mūziķes, lai pastāstītu par saviem iespaidiem albuma tapšanā.

Savukārt jaunajā gadā sāksies trīs koncertu cikls ar albuma mūziķu priekšnesumiem, kas savu noslēgumu piedzīvos marta vidū Aspazijas dzimšanas dienā. Aktuālajai informācijai par projekta norisi var sekot līdzi mājaslapā.

Izdevniecībā "Naba Music/Melo Records" tapusī izlase "Pretējības", iedvesmojoties no Aspazijas 150. jubilejas gada.

Vairākums no izlases "Pretējība" dziesmām tapušas ierakstu studijā "Skan". No nākamās nedēļas albumu varēs iegādāties mūzikas klubā NABAKLAB, lielākajos mūzikas veikalos un internetā.

Tags

Alise Joste Aspazija Aurora (grupa) Čipsis un Dullais Helēna Kozlova Mūzika Radio Naba Stūrī zēvele Sus Dungo
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form