Izdota grāmata 'Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs' Gundara Āboliņa tulkojumā
Foto: Upe tuviem un tāliem

Izdevniecība "Upe tuviem un tāliem" laidusi klajā jaunu grāmatu – Vladimira Zismana "Ceļvedis orķestra pasaulē un tās pažobelēs". Grāmatu tulkojis pazīstamais aktieris Gundars Āboliņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pirms kāda laika manās rokās nonāca krievu mūsdienu autora Vladimira Zismana darbs "Путеводитель по оркестру и его задворкам"," stāsta Gundars Āboliņš.

"Grāmata, kas iepazīstina ar simfoniskā orķestra "virtuvi", oriģinālvalodā izdota 2015. gadā Maskavas izdevniecībā "ACT". Vēl jo patiesāka tā kļūst, uzzinot, ka autors ir profesionāla orķestra mūziķis, kurš līdz smalkākajai niansei zina par ko stāsta. Lieliskais humors un stila sajūta pāris gadu laikā darbam nodrošinājuši bestsellera statusu. Grāmata atzīta arī no literatūras profesionāļu puses, kļūstot par prēmijas "Gada rokraksts" (Рукопись Года) laureāti. Teksts ir tik aizraujoša, ka, labi pārzinot krievu valodu, iedomājos par šī stāsta tulkošanu. Sazinājos ar autoru, kurš dzīvo Maskavā. Viņš bija ļoti atsaucīgs un uzreiz deva savu piekrišanu grāmatas latviskajam tulkojumam. Tekstu ilustrē Jevgenijas Dvoskinas zīmējumi, kas ir tikpat asprātīgi kā saturs," stāsta tulkojuma autors.

Atzinīgs ir arī mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis: "Obojists un rakstnieks Vladimirs Zismans par simfonisko orķestri zina visu. Tas nav pārspīlējums. Vieglums, ar kādu viņš zīmē detaļās līdz sīkumam izvērstu simfoniskā orķestra portretu, pa spēkam tikai tādam, kurš pats guvis pieredzi opernamos, spēlējis pie Fedosejeva un Roždestvenska, ikdienā māk sadzirdēt un saredzēt stāstus, prot tos atstāstīt un kopā ar paša vērojumiem virtuozi savīt vienā milzu audumā, ironiski, bet labvēlīgi smaidot. Viņam nav ilūziju, toties viņš ir saglabājis sirsnīgu mīlestību uz profesiju un kolēģiem.

Ja kāds domā, ka kaut ko zina par simfoniskā orķestra instrumentiem un to spēlētājiem, lai atver Zismana grāmatu un pārliecinās, ka neko daudz nezina vis. Novēlēsim autoram veiksmi darbā pie nākamā opusa, kas patlaban top. Kad būs gatavs, uzzināsim, kā būvēta mūzika."

Trešdien, 9. jūnijā no pulksten 16 līdz 17.30, visi, kuri vēlas iegūt grāmatu ar tulkotāja autogrāfu, ir gaidīti Jāņa Rozes grāmatnīcā Krišjāņa Barona ielā 5. Grāmatas parakstīšanas laikā tiks ievērotas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Tags

Jaunākās grāmatas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form