Izdota grāmata par koncertzāles 'Baltais flīģelis' 10 gadiem mūzikā
Foto: Jānis Deinats

Piektdien, 25.maijā, plkst.18.00 mūsdienu mākslas projekta "Alternatīvais flīģelis" ietvaros tiks prezentēts īpašs, koncertzāles "Baltais flīģelis" 10 mūzikas gadiem veltīts izdevums – grāmata un mūzikas albums ar unikāliem koncertierakstiem, kas koncertzālē tapuši "Kremerata Baltica" festivālu laikā, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Grāmatas prezentācijas pasākuma viesi būs arī grāmatas varoņi: komponists Juris Kulakovs, LNSO solists Raimonds Ozols, horeogrāfe Olga Žitluhina, čellisti Valters Pūce un Antons Trocjuks, un citi.

Izdevuma idejas un arī literāro interlūdiju autore ir koncertzāles vadītāja un izveidotāja Inese Zagorska. Grāmatā iezīmēta gan koncertzāles tapšanas vēsture, gan daudzveidīgie koncerti desmit koncertsezonu laikā, gan pasākumi, ar kuriem koncertzāle izgājusi ārpus ierastajām koncertzāles sienām – "Baltā Flīģeļa Mūzikas svētki" Siguldas pilsdrupās, cikls "Bēthovens un Sigulda" Siguldas pils dārzā, mūsdienu mākslas projekts "Alternatīvais flīģelis".

"Grāmatā ir plašs vizuālais materiāls, fotogrāfijas, kurās redzami emocionāli mirkļi no ,,Baltā flīģeļa" koncertiem un iemūžināti mūziķi, kuru vārdi neprasa komentārus – Gidons Krēmers,Vestards Šimkus, Kristīne Blaumane, Baiba Skride, koris Kamēr .. un diriģents Māris Sirmais, dziedātājas Inese Galante, Kritīne Opolais un Maija Kovaļevska, komponists un pianists Raimonds Pauls, popmūziķi - Renārs Kaupers, Marija Naumova, Juris Kulakovs. Pasaules mūziķi – Monika Mancini, "Swingle Singers", Magnuss Lindgrens un daudzi citi", stāsta koncertzāles vadītāja Inese Zagorska.

Grāmatu krāšņo pievienotais mūzikas albums ar dzīvajiem koncertu ierakstiem, kas tapuši "Baltajā flīģelī". Diskā dzirdami vairāku gadu ieraksti no tradicionālā "Kremerata Baltica" festivāla koncertiem. Tajā dzirdama spožu solistu plejāde - Gidons Krēmers, Baiba Skride, Marta Sudraba, pianisti Vestards Šimkus un Hatija Buniatišvili un, protams, nepārspējamais orķestris "Kremerata Baltica", kura izpildījumā skan J.Haidna, V.A.Mocarta, F.B.Mendelsona, H. M. Gurecka, I.Zemzara, jaunās bulgāru komponistes D.Tabakovas mūzikas šedevri.

Grāmatas dizainu izstrādājis siguldietis Olafs Abzalons, kurš ir arī "Baltā flīģeļa" zīmola autors. Fotogrāfiju autori - Alberts Linarts, Jānis Deinats,Gunārs Dukšte.

Atgādinām, ka pagājušā gadā ar plašu koncertu sēriju tika atzīmēta koncertzāles 10 gadu jubileja, kura noslēdzās decembrī ar izcilā dziedātāja, pasaules operu solista Egila Siliņa solo koncertu. Gada garumā izskanēja koncerti, kuros muzicēja Latvijas izcilākie klasiskie mūziķi, un kuru vārdi ierakstīti koncertzāles biogrāfijā.

Tags

Baiba Skride Gidons Krēmers Inese Galante Juris Kulakovs Kremerata Baltica Marija Naumova Māris Sirmais Raimonds Ozols Raimonds Pauls Renārs Kaupers Sigulda Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form