Izdota Gundegas Repšes grāmatu par Latvijas simtgades svinību gadu
Foto: Dienas grāmata/DELFI

Izdevniecība "Dienas grāmata" laidusi klajā rakstnieces Gundegas Repšes eseju grāmatu "Skiču burtnīca. Simts".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunā eseju grāmata sniedz personisku ieskatu aizvadītajā Latvijas simtgades gadā. Rakstnieces dienasgrāmatā tverts laika posms no 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 18. novembrim."

"Līdzās Latvijas simtgades fanfarām un bagātīgajām svētku reportāžām gribējās saskatīt jubilejas gadu caur viena indivīda pieredzi. Ieraudzīt (vai neieraudzīt) valsti sevī. Žanrs – dokumentāla esejistika," par grāmatu raksta Gundega Repše.

"Kādi mēs bijām Latvijas simtgadē? Gundegas Repšes dienasgrāmata dod tiešu liecību par 2018. gadu, stāstot bez izskaistinājumiem, bet ar mīlestību Autore atgādina, ka ideāli un sirdsapziņa nebūt nav aizgājušā laikmeta relikti, ka tās ir substances, kuras vēl joprojām izšķir – valstij būt vai nebūt. Literatūra dzimst jēgas klusajā pazemībā, raksta Repše; piebilstu, ka arī valsts dzimst un top jēgas klusajā pazemībā. Grāmata nebuldurē līdzi tītaru bara dziesmusvētkiem", bet ir šīs jēgas meklējums," raksta politoloģe Vita Matīsa.

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska.

Tags

Gundega Repše Jaunākās grāmatas Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form