Izdota Zigmara Liepiņa skaņdarbu izlase 'Operai un teātrim'
Foto: Publicitātes foto

Mūzikas izdevniecības "Mikrofona ieraksti" paspārnē izdota Zigmara Liepiņa skaņdarbu izlase "Operai un teātrim", portālu "Delfi" informē "Mikrofona ierakstu" pārstāvis Guntars Račs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdztekus darbībai estrādes mūzikas jomā, komponists Zigmars Liepiņš, rakstījis mūziku arī teātra izrādēm un operas skatuvei un viņa darbība šajā žanrā vainagojusies ar rokoperu "Lāčplēsis" (1988), operām "Parīzes Dievmātes katedrāle" (1997) un "No rozes un asinīm" (2000).

Savukārt dziesmas no muzikālajām drāmām "Adata" (2007) un "Vadonis" (2009), kā arī koncertuzveduma "Kapteiņa stāsti" (2008) dzīvo savu dzīvi arī ārpus teātra izrādēm un uzvedumiem, un kļuvušas par pieprasītiem skaņdarbiem dažādu mākslinieku koncertos, televīzijas un radio pārraidēs.

Kā norāda Račs, nekad agrāk šīs dziesmas nav bijušas apvienotas vienā izlasē, kura aptver būtisku daļu komponista pazīstamāko muzikāli dramatisko darbu. Kā viens no papildus skaņdarbiem izlasei pievienots arī agrāk nepublicētā un tikai TV ierakstā fiksētā "Klusā dziesma" no izrādes "Žanna d'Arka" (1979) komponista dzīvesbiedres Mirdzas Zīveres un grupas "Opus" izpildījumā.

Dienasgaismu jaunā izlase ieraudzījusi dienā, kad Dzintaru koncertzālē risinās komponista 60 gadu jubilejas koncerts un tāpat nav nejauši, ka tas notiek 23. augustā - dienā, kad Latvijā tiek atzīmēta "Baltijas ceļa" 23. gadskārta. 1989. gada 23. augustā, vismaz divi miljoni cilvēku no trim Baltijas valstīm sadevās rokās, izveidojot dzīvu ķēdi vairāk nekā 600 kilometru garumā, par izlasi stāsta Račs.

"Tas notika tieši 50 gadus pēc nodevīgā Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas un gadu pēc tam, kad pirmo reizi tika uzvesta Zigmara Liepiņa rokopera "Lāčplēsis", kas spēlēja būtisku lomu atmodas laika norisēs. Arī turpmākajos darbos komponists ir sevi apliecinājis kā patriotisku un sociāli aktīvu autoru, kurš tautas noskaņojumu pratis izstāstīt un atspoguļot mākslas valodā," teic Račs.

Izlasē iekļauti šādi skaņdarbi: "Atgriešanās", ko izpilda Igo un koris, "Mazs bērniņš krustcelēs", ko izpilda Jānis Sproģis un Igo, "Vai nebiji tā tu", ko izpilda Igo un Maija Lūsēna, "Tu raudi", ko izpilda Igo un Maija Lūsēna, "Kvazimodo dziedājums pie zvaniem", ko izpilda Niks Matvejevs, "Ziedu dārzs", ko izpilda Dita Kalniņa, Igo un Niks Matvejevs, "Maijas lūgšana", ko izpilda Ilze Kozlovska, "Fināls", ko izpilda Antra Bigača, "Tu nepiederi man", ko izpilda Andris Bērziņš.

Kā arī "Nekad", ko izpilda Zane Dombrovska, "Ja tu man esi", ko izpilda Artūrs "Šingirejs", "Tai ielā (Liepāja-Ņujorka)", ko izpilda Ginta Krievkalne un Igo, "Mums stūre jānotur", ko izpilda Niks Matvejevs, "Dun zvani", ko izpilda visi izrādes dalībnieki, "Es mīlu, tu zini", ko izpilda Zane Dombrovska un Artūrs Šingirejs, "Vēstules", ko izpilda Zane Dombrovska un Artūrs Šingirejs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat izlasē iekļautas kompozīcijas "Nospēlē, vijolniek!" (Ieraksts no izrādes), ko izpilda Dita Lūriņa, "Klusā dziesma" (TV koncertieraksts), ko izpilda Mirdza Zīvere un "Opus", kā arī "Mama", ko izpilda Dāvids Kalandija.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form