Izdots ģitāristu Aivara Hermaņa un Ērika Upenieka albums
Foto: Publicitātes attēls

Jaunu albumu laidis klajā viens no Latvijas labākajiem ģitāristiem Aivars Hermanis, šoreiz talkā ņemdams jaunākas paaudzes mūziķi, ģitāristu Ēriku Upenieku. Ģitāristu dueta "Bague Duo" diskā skan Hermaņa un Upenieka oriģinālmūzika – desmit instrumentāli skaņdarbi pašradītos aranžējumos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Albumā iekļauti abu mūziķu jaunākie darbi, izņemot vienu skaņdarbu – "Klopēdijas dziesmu". Tās tēma tapusi pagājušā gadsimta 80. gadu nogalē, kad Aivars Hermanis radīja mūziku radiouzvedumam "Muzikāla lablāde par dzejnieku Beržiānu, viņa draugiem un Ievāko Sīnaidnieku", kur šo dziesmu ar Kaspara Dimitera vārdiem dziedāja Maija Lūsēna.

Hermaņa un Upenieka kompozīcijas skan pašu radītos aranžējumos un pašu autoru veiktos ierakstos. Ierakstu tapšanā piedalījušies arī Juris Kristons un Artis Orubs, kā arī Raimonds Macats, šoreiz skaņu ieraksta miksētāja lomā.

Ģitārista, komponista, aranžētāja Aivara Hermaņa 40 gadus ilgā pieredze, radošie sasniegumi un iegūtā atzinība jau vien ir ķīla katra jauna darba vērtībai. Šoreiz rūdītais mūziķis spēkus apvienojis ar muzikālajās aprindās jau ievērību guvušo Ēriku Upenieku – ģitāristu, komponistu un aranžētāju. Aivars un Ēriks kopā muzicē kopš 2014. gada, viņu muzikālās satikšanās vidutājs bijis Hermaņa ilggadējs radošais partneris un domubiedrs, dziedātājs un multimākslinieks Igo, kura pavadošās grupas mūziķis tolaik bija Upenieks.

Trijotne 2013. gadā sevi pieteica ar romantisko programmu "Tu esi atnākusi". Gadu vēlāk abu ģitāristu duets jau izveidoja patstāvīgu koncertprogrammu. Tajā skanēja gan populāru melodiju ģitārapdares, gan pašsacerētas instrumentālas kompozīcijas. 2016. gada nogalē tika radīta īpaša Ziemassvētku koncertprogramma, bet tagad "Bague Duo" sevi piesaka ar ierakstu albumu.

Sava dueta nosaukumu mūziķi atvasinājuši no katalāņu mūzikas instrumentu darbnīcas H. Bague vārda, jo gan Aivars, gan Ēriks spēlē tur izgatavotas akustiskās ģitāras. "Bague" ne tikai katalāņu valodā nozīmē – gredzens, šo terminu lieto gan arhitektūrā, gan juveliermākslā. Tikpat daudznozīmīga ir mūzika, ko atskaņo latviešu ģitāristu duets. Reizē H. Bague instrumentu tapšanai un izplatībai ir izteikti ģimeniska būtība – tikpat radniecīgi savā muzikālajā domāšanā ir abi ģitāristi, kuru spēles stils balstīts flamenko un Latīņamerikas džeza tradīcijās. Un likumsakarīgi, ka jaunradītās kompozīcijas šķiet spāniskas saules un baudpilnas dzīves uztveres uzlādētas. Šīs mūzikas skanējums ir vienlaikus lakonisks un fantāziju rosinošs, un sniegs baudījumu gan atpūtas brīžos, gan dāvās harmoniju un enerģiju jaunam darba cēlienam.

Jaunā kompaktdiska prezentācija notiks Mūzikas namā "Daile" 19. oktobrī plkst. 16.00.
Bet pirmo reizi visi CD ierakstītie skaņdarbi plašākai publikai tiks atskaņoti 1. novembrī koncertā mūzikas namā "Daile", kur muzicēs ne tikai "Bague Duo", bet arī koncerta īpašā viešņa – dziedātāja Aija Vītoliņa.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā. Ieraksts nopērkams Latvijas lielākajās mūzikas ierakstu un grāmatu tirdzniecības vietās.

Tags

Aivars Hermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form