Izdots Raimonda Paula un Kristīnes Prauliņas albums 'Melns ar baltu'
Foto: Publicitātes foto

Šonedēļ mūzikas veikalos nonāks jaunās un daudzsološās latviešu džeza dziedātājas Kristīnes Prauliņas debijas albums "Melns ar baltu", kurā apkopotas 12 jaunas Maestro Raimonda Paula dziesmas ar Guntara Rača vārdiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kristīne Prauliņa: "Šī albuma iznākšana, protams, ir ļoti īpašs notikums. Izjūtu to vienlaicīgi kā noteikta dzīves posma noslēgumu un arīdzan jaunu sākumu, jaunu atspēriena punktu.

Albumā apkopotās dziesmas ir kā miniatūri stāsti, spilgtas gleznas pie ikdienas ritējumā citreiz apsūbējušām sienām, kuras dod iemeslu pasmaidīt, un kuras klausoties gribas atlaisties krēslā, mazliet aizmirsties un sajust māju sajūtu mūzikā. Šīs dziesmas man nesušas daudz prieka, ceru, ka tā būs arī klausītājiem.".

Albuma ieraksts notika šī gada rudenī Latvijas Radio studijā. Ierakstā bez Kristīnes vēl piedalījās pats Maestro Pauls, bundzinieks Māris Briežkalns, kontrabasists Edvīns Ozols , kā arī Sinfonietta Rīga stīgu grupa diriģenta Normunda Šnē vadībā.

Dziesmas ierakstīja un miksēja skaņu režisors Varis Kurmiņš. Studijas ieraksta laikā arī tapis albuma tituldziesmas video, kuru veidojuši Hārdijs Cibuļskis un operators Toms Zarāns.

Raimonds Pauls: "Kristīne reiz parādījās orķestra mēģinājumā, nodziedāja vienu dziesmu un orķestra mūziķi sāka aplaudēt. Ticiet man, tas nenotiek bieži. Tādas dziedātājas mums sen nav bijis, ļoti iespējams, ka nekad nav bijis.

Redzēsim, kas tur no tā visa būs sanācis, bet es esmu ļoti gandarīts par šo programmu un ceru tai uzrīkot kādu prezentācijas koncertu janvārī. Tur man tādi zīmīgi datumi.".

Albums no 2. decembra jau ir pieejams mūzikas lejupielādes un straumēšanas vietnēs iTunes, Spotify, Amazon un Doremi.lv. CD no šīs nedēļas pieejams grāmatnīcās un mūzikas ierakstu veikalos.

Kristīne Prauliņa: "Gribu teikt lielu paldies visiem tiem cilvēkiem, kas devuši man iespēju šo ideju īstenot un bijuši daļa no dziesmu izveides un ieraksta procesa. Paldies autoriem par melodijām un vārdiem, caur kuriem varēju pastāstīt šos, tik dažādos stāstus.".

Visu dziesmu tekstu autors Guntars Račs piebilst: "Man tā ir jauna pieredze. Lai arī ar Maestro kopā esam sarakstījuši daudz ko, džeza stilistikā ieturētu dziesmu ir maz.

Man nācās daudz domāt ne vien par saturu, bet arī par frāžu labskanību, locījumiem un citām, džezam specifiskām fonētiskām lietām, kas ļautu Kristīnei vārdus locīt pēc sirds patikas, ko viņa arī lieliski ir izdarījusi. Esmu ļoti gandarīts par rezultātu un novēlu Kristīnei daudz panākumu un klausītāju mīlestību.".

Albuma noformējumā izmantotas Andra Barbana un Toma Ločmeļa fotogrāfijas. Dizainu veidojis Artūrs Tigulis.

Tags

Guntars Račs Kristīne Prauliņa Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form