Izlasē 'Dziesmiņas par prieku' apkopotas dziesmas ar Imanta Ziedoņa dzeju
Foto: Publicitātes foto

Imanta Ziedoņa dzeja jau kopš pagājušā gadsimta vidus ir uzrunājusi daudzus latviešu komponistus. Šajos gados ir radītas dziesmas, kuras kļuvušas par sava žanra klasiku, portālu "Delfi" informē "Mikrofona ieraksti".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Noklausies "Dziesmiņu par prieku"

Ziedoņa dzeju savās dziesmās izmantojuši gandrīz visi labākie latviešu komponisti un starp tiem, protams, ir arī Imants Kalniņš, Raimonds Pauls, Uldis Stabulnieks, Gunārs Freidenfelds, Jānis Lūsēns un Valters Kaminskis, kura Dziesmu svētku neatņemama sastāvdaļa, dziesma "Mūžu mūžos būs dziesma" arī ir iekļauta jaunajā izlases albumā. Ziedoņa dzeja ir iedvesmojusi arī rokmūziķus un to apliecina Ainara Virgas dziesma "Straume" grupas Līvi izpildījumā, kas ir viena no visu laiku labākajām šīs grupas dziesmām. Daļa no vispopulārākajām dziesmām tagad ir apkopotas izlasē "Dziesmiņas par prieku", kuras izpilda Austra Pumpure, Imants Skrastiņš, Edgars Liepiņš, Ivars Kalniņš, Aija Kukule, Mirdza Zīvere un citi skatuves mākslinieki.

Albuma dizainā izmantotas fotogrāfa Ulda Brieža 1978. un 1981.gadā Liepājā uzņemtās fotogrāfijas. Dizainu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks.

Tags

Austra Pumpure Imants Kalniņš Imants Ziedonis Ivars Kalniņš Jānis Lūsēns Mirdza Zīvere Raimonds Pauls Uldis Stabulnieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form