Iznācis žurnāla 'Mūzikas Saule' ziemas laidiens
Foto: Publicitātes attēls

Gada nogalē iznācis žurnāla "Mūzikas Saule" ziemas laidiens, šoreiz akcentu liekot uz dažādām personībām. Uz žurnāla vāka – LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode, fotogrāfs – Jānis Porietis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunajā numurā pasaulē slavenā ērģelniece Iveta Apkalna atceras Marisu Jansonu, bet Liene Jakovļeva satiek jubilāru Gunāru Šimku. Tāpat žurnālā atrodamas sarunas ar Ventspils koncertzāles "Latvija" māksliniecisko vadītāju Miku Magoni, skaņu ierakstu nama "Jersika Records" izveidotāju Mareku Ameriku un skaņu ierakstu nama "plate" izveidotāju Mārtiņu Krastiņu.

Armands Znotiņš raksta par komponistiem Didzi Apsīti un Edvīnu Zālīti, bet kolēģi atceras komponistu Juri Ābolu un saksofonistu Juri Mutuli.

Vēl šajā laidienā sāksies Latvijas Radio 3 "Klasika" 25 gadu jubilejas rakstu sērija, Ruta Paidere interesējas par gaumes un bezgaumes jautājumiem Latvijas mūzikas kultūrā, un Evija Skuķe vada diskusiju par šo tēmu; Anna Veismane apkopo dažādu valstu Covid-19 pieredzi mākslas jomā; festivāla "Skaņu mežs" rīkotāji piedāvā lekciju par Džačinto Šelsi; Ilona Breģe raksta par Latvijas muzikoloģiju 19. gadsimta pirmajā pusē; Velga Kince stāsta mazzināmas lietas par Ausekli un Baumaņu Kārli; Inese Lūsiņa atceras komjauniešu radošās nometnes; Juris Griņevičs vērtē atskaņotājmākslu gerontoloģijas aspektā;Emīls Klaužs dod jauna dziedātāja dienasgrāmatas otro laidienu;Harijs Kadiķis atrod sūfiju dejas.

Kā ierasts, jaunos CD vērtē Juris Griņevičs, Gunda Miķelsone, Uldis Rudaks, Ieva Saliete, Toms Treibergs, Dace Volfa, Armands Znotiņš.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.