Džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē izdota Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda skaņu plate "Jazz suites: Reimagined!" jeb "Džeza cikli" – no jauna ieskaņotās Maestro džeza svītas, portālu "Delfi" informēja izdevniecības pārstāvis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaņu platē iekļautas pianista un komponista Raimonda Paula 20. gs. 60. gados komponētās džeza svītas, kas no jauna ieskaņotas Latvijas Radio studijā, Maestro muzicējot kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Ierakstā varam klausīties instrumentālo džeza svītu "Dienvidu akvareļi", kā arī fragmentus no svītām "Melnās krāsas", "Kalnu skices" un "Iespaidi", bet skaņu plati atklāj skaņdarbs "Instrumentu parāde (Orķestranti)", kas kā pirmais atskaņots neskaitāmos bigbenda koncertos. Aranžijas bigbendam veidojis Latvijas Radio bigbenda vadītājs un diriģents, saksofonists Kārlis Vanags, bet kā viesis ierakstā piedalās vibrafonists Miķelis Dzenuška.

"Man ir prieks par Latvijas Radio bigbenda ierakstu "Džeza cikli", kas tiks izdots skaņu platē. Aranžētājs Kārlis Vanags lieliski apstrādājis manas 60. gadu džeza tēmas. Paldies visiem, kas strādāja pie šī ieraksta. Latvijā atkal atgriežas džezs", skaņu plates ievadvārdos raksta Raimonds Pauls.

"Šis projekts ļāva man paceļot laikā un iepazīt gan Maestro Raimonda Paula jaunības dienu muzikālās aktualitātes, gan sajust tās vērtības un ietekmes, kas caurstrāvoja džeza mūziku pirms vairākiem gadu desmitiem. Veidojot aranžijas bigbendam, centos pietuvināt savu rakstības stilu 60to gadu aktuālajam skanējumam, kas man bija ļoti interesants un aizraujošs process" stāsta Kārlis Vanags.

Kā īpašu var atzīmēt arī faktu, ka šis ieraksts ir veikts autentiskā 60. gados ražotā profesionālā studijas lampu lenšu magnetofonā "Studer C37", kas atradies leģendārajā Rīgas Ierakstu studijā Reformātu baznīcā, kur savus ierakstus veica mūzikas izdevniecība "Melodija". Šajā magnetofonā visticamāk ir veikti arī Maestro 60to un 70to gadu ieraksti, un šādos lenšu magnetafonos savus ierakstus veica arī pasaulslavenā grupa "The Beatles".

Skaņu plate "Jazz suites: Reimagined!" ir kā sava veida turpinājums pagājušā gada pavasarī izdotajai platei "The Lost Latvian Radio studio sessions 1965 / 1966", jeb "Neizdotie Latvijas Radio studijas ieraksti 1965 / 1966", kurā apkopotas Raimonda Paula Trio 1960.jos gados ieskaņotās džeza svītas "Dienvidu akvareļi", "Iespaidi" un "Kalnu skices".

Albuma ieraksts veikts 2021.gada janvārī, pilnīgi analogi, uz lentes, skaņu režisora Gustava Ērenpreisa vadībā, asistējot Augustīnam Dellem un Mārtiņam Krastiņam. Skaņu plates vāka dizainā izmantotas Oskara Upenieka fotogrāfijas, bet dizainu veidojis Edgars Ameriks.

Tags

Jersika Records Raimonds Pauls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form