Izsludina 'Nakts koncertu' ar jauniešu kori 'Kamēr…'
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 1. novembrī, plkst. 20 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālā izskanēs "Nakts koncerts", kurā uzstāsies jauniešu koris "Kamēr…" un diriģents Jānis Liepiņš. Koncerts norisināsies otrā "Rīgas A Cappella festivāla" ietvaros, un ieeja koncertā būs bez maksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Jauniešu koris "Kamēr..." ir unikāla un vienreizēja parādība Latvijas un pasaules a cappella mūzikas vidē, savā darbībā koris atstājis neizdzēšamas pēdas a cappella mūzikā.

Pēdējos gadus "Kamēr..." strādā ar īpaši sev pasūtītām programmām, tādējādi gūstot unikālu repertuāru un papildinot a cappella kora mūzikas literatūru ar izcilu komponistu darbiem. Arī festivāla "Nakts koncertā" skanēs fragmenti no kora pēdējās starptautiskās programmas "Amber songs"" - stāsta "Rīgas A Cappella festivāla" idejas autors Guntis Cimiņš.

Koris savu īpašo skanējumu ieguvis, gadiem meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu un izteiksmes līdzekļus, kur vienlīdz svarīga ir kā amatieriem raksturīgā emocionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.

"Rīgas A Cappella festivāls" norisinās no 31. oktobra līdz 2. novembrim un savos koncertu projektos plašākai publikai piedāvā vairākas spilgtas, ilgā laika posmā veidotas a cappella mūzikas programmas.

31. oktobrī plkst. 19.30 Rīgas Sv.Jēkaba katedrālē izskanēs "Latviešu psalmu dziedājumi" ar vokālo grupu "Schola Cantorum Riga" un māksliniecisko vadītāju Guntaru Prāni.

2.novembrī Rīgas Sv.Pētera baznīcā plkst. 18 koncertā "Pareizticīgo dziedājumi" uzstāsies vīru koris "Logos" ar māksliniecisko vadītāju un diriģentu Joanu Šenroku.

Ieeja visos festivāla koncertos bez maksas.

"Rīgas A Cappella festivāls" savos koncertos piedāvā iepazīt a cappella žanra daudzveidīgumu, dažādos a cappella mūzikas projektos iepazīstina ar Latvijas un pasaules spilgtākajiem izpildītājiem.

Festivāla mērķis ir radīt pozitīvus piemērus, spilgtas, radošas un progresīvas idejas, dot pozitīvus impulsus kopējai vokālās mūzikas attīstībai. Festivālā nozīmīga vieta tiek ierādīta unikāliem a cappella mūzikas projektiem un novatoriskiem a cappella mūzikas atskaņojumiem.

Tags

Jānis Liepiņš Kamēr (koris)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form