Izziņo festivāla 'Eiropas Ziemassvētki' programmu
Foto: LETA. Elīna Šimkus

VSIA "Latvijas Koncerti" organizetājā festivālā "Eiropas Ziemassvētki", kas notiks no 6. līdz 29. decembrim, klausītāji varēs baudīt Adventes laika un Ziemassvētku noskaņas, klausoties Ludviga van Bēthovena sonātes, Johana Sebastiāna Baha apjomīgo "Ziemassvētku oratoriju", populāro lūgšanu "Ave Maria" dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā, kā arī džeza aranžijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē festivāla rīkotāji, "Eiropas Ziemassvētku" programmā uzstāsies solisti – mecosoprāns Zanda Švēde; soprāns Elīna Šimkus; kontrtenors Sergejs Jēgers; pianists Reinis Zariņš, kā arī "Sinfonietta Rīga", Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends u.c.

6. decembrī Lielajā ģildē festivālu atklās "Sinfonietta Rīga" britu diriģenta Džonatana Bermana vadībā. Programmā varēs dzirdēt Ludviga van Bēthovena Trešo simfoniju, Riharda Vāgnera "Vēzendonkas dziesmas", ko dziedās mecosoprāns Zanda Švēde.

13. decembrī Rīgas Kongresu namā Latvijas Radio bigbenda mūziķu izpildījumā būs dzirdamas pavisam jaunas kompozīcijas, kas radītas tieši šim koncertam. Savukārt sadarbībā ar grupu "The Sound Poets" skanēs populārākie šīs grupas skaņdarbi.

14. decembrī Spīķeru koncertzālē jaunu skatījumu uz labi zināmiem izcilā vācu skaņraža Johana Sebastiāna Baha skaņdarbiem piedāvās ansamblis "Tangoriginales". Tajā apvienojušies trīs talantīgi un jaunības enerģijas pilni mūziķi – čellists Marks Viļenskis, akordeonspēles virtuozs Savva Zihs un Andris Veinbergs – viens no pieprasītākajiem Latvijas kontrabasistiem, kuram sveša nav arī rokmūzika.

2020. gadā visā pasaulē plaši tiks svinēta Ludviga van Bēthovena 250. dzimšanas diena. Ieskandinot šo notikumu, festivāls "Eiropas Ziemassvētki" un izcilais pianists Reinis Zariņš 19. decembrī Lielajā ģildē piedāvā īpašu programmu, kas veltīta slavenā Vīnes klasiķa klaviersonātēm.

Savukārt kontrtenoru Sergeju Jēgeru varēs dzirdēt 25. decembrī Rīgas Domā, kur viņš uzstāsies kopā ar ērģelnieci Diānu Jaunzemi-Portnaju. Programmā skanēs lūgšanas "Ave Maria" dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā, kā arī baroka ārijas, instrumentāli opusi un Ziemassvētku korāļi.

Džeza mūzikas trio "Auziņš - Čudars – Arutyunyan" apvienojušies trīs jauni, talantīgi un spilgti latviešu mūziķi, kas meistarību spodrinājuši arī ārpus Latvijas – Matīss Čudars (ģitāra), Kārlis Auziņš (saksofons) un Ivars Arutjunjans (sitaminstrumenti). 28. decembrī Spīķeru koncertzālē mūziķi aicina doties ceļojumā uz seniem laikiem, meklējot skaņurakstu krustpunktus starp laikmetīgā džeza un divu spilgtu 14. gadsimta meistaru, Ars nova pārstāvju, Florences goda pilsoņa Frančesko Landīni un franču multitalanta Gijoma de Mašo mākslasdarbiem.

Jau tradicionāli festivālu "Eiropas Ziemassvētki" noslēgs baroka meistara Johana Sebastiāna Baha "Ziemassvētku oratorija" – apjomīgs vēstījums par Jēzus dzimšanas laiku un ar to saistītajiem notikumiem. Oratorijas atskaņojumā, kas notiks 29. decembrī Torņkalna baznīcā, piedalīsies solisti - Elīna Šimkus, soprāns; Rodrigo Sosa Dal Poca, kontrtenors; Džošua Elikots, tenors; Rinalds Kandalincevs, baritons; Latvijas Radio koris, "Sinfonietta Rīga", diriģents Kaspars Putniņš. Koncertā skanēs oratorijas 1., 5. un 6.daļa.

Biļetes uz "Eiropas Ziemassvētku" koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un koncertu norises vietās.

Tags

Eiropas Ziemassvētki Elīna Šimkus Latvijas Koncerti Sergejs Jēgers Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form