Izziņoti Vislatvijas dziesminieku saieta dalībnieki
Foto: Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē vairāk nekā 100 dziesminieku un dzejnieku no Rīgas, Liepājas, Jaunpiebalgas, Talsiem, Ķeguma, Salaspils, Rēzeknes, Cesvaines, Siguldas, Cēsīm, Lubānas, Ventspils, Jēkabpils, Valmieras, Balviem, Jūrmalas, Ulbrokas, Dobeles un citām Latvijas pilsētām pulcēsies 6. Vislatvijas dziesminieku saietā Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā Lielkrūzes.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē saieta rīkotāji, Dalībnieku radoša un ilgi gaidīta atkalredzēšanās gan vienam ar otru, gan dziesmota un dzejiska satikšanās ar savu publiku notiks gandrīz trīs dienu un divu nakšu garumā - no 7. līdz 9. augustam. Gaidāmi jauni un iedvesmojoši atklājumi – 15 no dziesminiekiem saietā šogad muzicēs pirmo reizi.

Saieta programma paredzēta ļoti plaša – izskanēs divi lielkoncerti ar dziesminieku un dzejnieku piedalīšanos, jauno dziesminieku koncerts, dzejas aktivitātes, dziesminieku radošās darbnīcas, latviskās dzīvesziņas skola un amatnieku darbnīcas. 

Pirmajā saieta naktī notiks tradicionālā sadziedāšanās pie ugunskuriem – tiks degti Tautasdziesmu ugunskurs, Autordziesmas un dzejas ugunskurs, tā ietvaros - arī dzejas grāmatiņas "Tur dzimušais" atvēršanas svētki, trešais ugunskurs veltīts dažādu laiku un autoru sirdsdziesmām, ceturtais- Imanta Kalniņa dziesmām, tās kopā ar klātesošajiem izpildīs grupa "Jumis". Otrajā naktī – grupas "Zāle" un postfolkloras grupas "Iļģi" koncerts.

Piektdien, 7. augustā, plkst. 19.00, Lielkrūžu estrādē Lielkoncerts, to vadīs Varis Vētra.
Dziedās Ieva Akuratere, Haralds Sīmanis, Ilze Grunte un Evita Zālīte, Valdis Atāls, grupa "Jumis", Uldis Kākulis, Kārlis Kazāks, Ingus Kuplais, Andris Kivičs, Guntis Veilands un Lelde Riteniece, Arnis Miltiņš, Indra Burkovska, Varis Vētra, Ainars Virga, Edgars Skujnieks, Jorans Šteinhauers, Jānis Jansons, Vilnis Punka, Jana Egle un Jānis Rūcis, Gatis Vanags, Andris Mucenieks, Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš.

Dzeju lasīs Iveta Ratinīka, Valdis Bisenieks, Amanda Aizpuriete un Arvīds Ulme. Ar dzejas grāmatiņu "Tur dzimušais" iepazīstinās Māris Salējs un Zane Daugule. Pulksten 01.00 Gunta Veilanda un grupas "Masti" koncerts Dzejas mājā.

Sestdien, 8. augustā, plkst. 15.00, Lielkrūžu estrādē Jauno dziesminieku koncerts, to vadīs Valdis Atāls. Dziedās Jānis Mājenieks, Jānis Rūcis, Ieva Dzintare un Inita Jansone, Uldis Punkstiņš un Aivars Punkstiņš, Maija Lāce, Gundars Āboliņš, Solveiga Ozolniece, Gunārs Rūtenbergs, Zane Daugule un Arnis Čakstiņš, Daidze Andersone, Vinsents Kūkojs, Andžejs Beļēvičs, kā arī ritma grupa"Transs-cen-den-tālē".

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sestdien, 8. augustā, plkst. 19.00, Lielkrūžu estrādē Lielkoncerts, to vadīs Dace Circene un Gatis Cīrulis. Dziedās Dinārs Gulbis, Ēriks Loks, Vītolu ģimene, Mikus Frišfelds, Uldis Altens, Maija Kalniņa, Austra Pumpure un austrasbērni, Uldis Ozols, Mareks Sarnovskis, Egons Pičners, Arnis Čakstiņš un Vita Preinberga, Jānis Cirvelis un Gatis Vanags, Vita Krūmiņa, Agris Vanags, Dace Priedoliņa, Ilmārs Romančuks, Matīss Pavītols, Kristaps Sudmalis, Māris Mols, Mārtiņš Liepa, Diāna Sus.

Dzeju lasīs Inta Riekstiņa, Agita Draguna, Māris Salējs un Leons Briedis. 23.00 muzicēs grupa "Zāle", Ulda Balgas un Agra Dzilnas ugunsskulptūra "Saules ceļš". Pusnaktī muzicēs un dančus spēlēs postfolkloras grupa "Iļģi", pēc tam - dziesmota nakts līdz rītam.

Svētdien, 9. augustā, pulksten 12 "Lielkrūžu" kalnā pie ugunskura atvadīšanās līdz nākamā gada augustam un jau 7. saietam.

Programmā iespējamas radošas izmaiņas. Papildus informācija saieta mājaslapā. Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu Paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā.

Tags

Ainars Virga Amanda Aizpuriete Andris Kivičs Austra Pumpure Gundars Āboliņš Haralds Sīmanis Iļģi Indra Burkovska Iveta Ratinīka Kārlis Kazāks Leons Briedis Uldis Kākulis Valdis Atāls Varis Vētra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form