Jauniešu koris 'Balsis' sagatavojis īpašu Valentīndienas tiešsaistes programmu
Foto: Publicitātes foto

Jauniešu koris "Balsis" un tā mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis kora "Facebook" profilā 14. februārī pulksten 20 piedāvās īpašu Valentīndienas programmu "Mīlestība = II".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē Teterovskis, "Mīlestība = II" šoreiz tiks veidots izklaidējošas pārraides veidā "Daudz laims!". Aptuveni 40 minūšu ilgais videokoncerts sagatavots, lai nezustu kora tradīcija šajā dienā atzīties mīlestībā – aktualitātēm, īpašiem cilvēkiem, vēsturiskiem kadriem, nākotnes plāniem un, protams, mūzikai. Pārraides veidotāji piedāvās ielūkoties gan kora aizkulisēs, gan parādīs līdz šim plašākai auditorijai nepublicētus kadrus.

Koncerta programmā pirmizrādi piedzīvos arī divu dziesmu videoklipi - igauņu Pērta Ūsberga (Pärt Uusberg) "Õhtu Ilu" un norvēģu Gunnara Eriksona (Gunnar Eriksson) "Gjendines bådnlåt", kuras bija plānots dziedāt tradicionālajos Balsu Ziemassvētku koncertos Rīgas Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā. 2020. gada koncertiem tika izvēlēta Ziemeļeiropas komponistu mūzika, kas būtu skanējusi trīs koncertos.

Kā vēsta kora vadītājs, 2020. gada decembrī, kad vēl varēja notikt individuālās nodarbības, notika brīnums – kormūzikas ieraksti. Šoreiz kora Teterovskis kopā ar diriģenti Lauru Elizabeti Godiņu ierakstu realizēja atšķirīgā formātā. Korim tika sagatavoti balsu audio ieraksti treniņam, un satrauktie koristi, plašajā Latvijas Radio 1. studijā, pavisam vieni, klausoties diriģentu balsīs, iedziedāja savas vokālās partijas. Kora dziedātāju satraukumu pastiprināja arī ierobežotais laiks ieraksta veidošanai, jo jau pāris dienas pēc ierakstu veikšanas valstī tika ieviesti stingrāki ierobežojumi, stāsta diriģents.

Tapa īsalbums "Klusuma augļi", kas savu nosaukumu guvis, balstoties uz šī brīža klusumu kultūras telpā. Jauniešu koris "Balsis" savu repertuāru veidojis un stiprinājis individuālajās nodarbības ar kora vadītājiem. Lai gan mēģinājumu process notika divvientulīgā klusumā, rezultātā katra kora dalībnieka ieguldījums veidoja pilnvērtīgu dziesmas un video izpildījumu, stāsta Teterovskis. Īsalbuma "Klusuma augļi" audio versija jau klausāma "Spotify" un citās straumēšanas platformās.

Jauniešu koris "Balsis" šobrīd veido arī jaunu sadarbības projektu ar komponistu Andri Sējānu, kurā taps jauna multimediāla koncertprogramma, kā arī plānots jaunradīto ciklu šī gada laikā ierakstīt.

Tags

Ints Teterovskis Koris Balsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form