Jauniešu koris 'Balsis' uzstāsies dievnamos Augstkalnē un Cīravā
Foto: Publicitātes foto

Ar diviem koncertiem Augstkalnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā 7. maijā un Cīravas evaņģēliski luteriskajā baznīcā 15. maijā jauniešu koris "Balsis" turpinās savu garīgās mūzikas programmu "Exaudi Nos" ("Uzklausi mūs") Latvijas dievnamos, portālu "Delfi" informēja kora vadītājs Ints Teterovskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kaut arī nosaukums un daži skaņdarbi vieno abus koncertus, repertuārs katru reizi ir atšķirīgs. Koncertos varēs dzirdēt Johannesa Brāmsa, Sergeja Rahmaņinova, Ērika Ešenvalda, Imanta Ramiņa, Renātes Stivriņas, Jāņa Kalniņa, Pētera Butāna, Pētera Plakida, Pētera Vaska, Raimonda Paula un citu autoru skaņdarbus.

Augstkalnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā 7. maijā koncerts sāksies plkst. 20.00., Augstkalnes dievnams savu šodienas ārējo veidolu ieguvis jau 17. gadsimta vidū. Iekštelpas dažādos laikos pārcietušas karus un laupīšanas. Pateicoties draudzes uzņēmībai, jau daļēji atjaunota fasāde, sadarbībā ar Rundāles pili atgūts unikālais kokgriezumu altāris un kancele. Diemžēl ērģeļu mehānisms, stabules un prospekts ir zudis, līdz ar to atjaunošana nav iespējama. Šobrīd vajadzīgas ir jaunas ērģeles, tāpēc pagasts un draudze vēsturiskās ērģeļu velves grib piepildīt ar "jaunu dvesmu". Lai celtu ērģeles kopā, kora "Balsis" koncerta laikā tiks vākti ziedojumi šī mērķa īstenošanai.

Cīravas evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncerts notiks 15. maijā plkst. 17.00. Šo vietu atklāt rosinājis multimākslinieks Pēteris Brīniņš, kurš jau vairākus gadus biedrībā "Cita Abra" aktīvi darbojas un veicina Cīravas attīstību. Vēsturiskajās ūdens dzirnavās biedrība izveidojusi neformālās izglītības, mākslinieku rezidenču un kultūras centru "Kultūras dzirnavas". Cīravā atrodas vecākais meža parks Latvijā, Cīravas muižas komplekss (1752.gads), lielākais brīvi pieejamais kaleidoskops Baltijā, lidlauks un citas interesantas vietas. Dievnams uzcelts 1781. gadā. Ieeja bez maksas.

Arī jūnijā turpināsies jauniešu kora "Balsis" koncerti Latvijas dievnamos. 10. jūnijā "Balsis" varēs dzirdēt "Baznīcu nakts" programmā multimediālā koncertā Īles baznīcā, kas bijusi slēgta kopš Otrā pasaules kara laika.

Savukārt jūlija beigās koris dosies uz Āziju, lai pārstāvētu Latviju un Eiropu kormūzikas festivālos Ķīnā un Taivānā.

Tags

Ints Teterovskis Koris Balsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form