Jūlijā Ikšķilē norisināsies Trešais Starptautiskais Operetes festivāls
Foto: Uģis Bērziņš

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē norisināsies trešais Starptautiskais Operetes festivāls, portālu "Delfi" informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla laikā notiks pasākumi, sarīkojumi un operetes izrādes, viesosies solisti no Austrijas, Itālijas, Lietuvas un Izraēlas, kā arī Latvijas mākslinieki – Sonora Vaice, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris u.c. festivāla kulminācijā – Galā koncertā Ikšķiles estrādē un romantisks Valšu vakars. Īpašs pasākums ieplānots mazajiem skatītājiem – teatrāls piedzīvojums "Radām opereti".

Operetes festivālu atklās koncerts "Es vēlreiz teikšu, priecājieties!", kas notiks 12. jūlijā pulksten 19.00 Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar Kristīnes Prauliņas un Rīgas Gospeļkora, kā arī jauno Operetes teātra solistu piedalīšanos. Koncertā piedalīsies arī vijolnieks Raimonds Ozols.

Savukārt sestdien, 13. jūlijā, pulksten 12.00 Ikšķiles novada pašvaldības zālē, akcentējot operetes žanra nozīmi, attīstību un daudzveidību, notiks kinolektorijs "Operetes laiks". Festivāla apmeklētāji varēs noskatīties dažādu laikmetu un stilu operešu filmas.

Festivāls jau tradicionāli sniedz informāciju par operetes vēstures un nākotnes aktualitātēm, tāpēc sarīkojums "Sarunas pie kafijas", sestdien pulksten 17.00 Ikšķiles novada pašvaldības zālē būs veltīts komponista, diriģenta, pedagoga, profesora Mendeļa Baša simtgadei un pirmās 21. gadsimta latviešu oriģināloperetes "Trīs zvaigznes. Zigfrīds" jautājumiem.

Trešā Starptautiskā Operetes festivāla kulminācijā – Galā koncertā sestdien, 13. jūlijā, pulksten 20.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē skanēs skaistākās operešu melodijas. Koncertā piedalīsies solisti no Austrijas un Lietuvas operetes teātriem, Itālijas un Izraēlas, kā arī pašmāju solisti – Sonora Vaice, Nauris Indzeris, Emīls Kivlenieks, Laura Purena, Irma Pavāre un operetes dejotāji. Spēlēs Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Vakara noslēgumā pulksten 23.00 – Valšu vakars, kurā vienas stundas garā deju tūrē Johanna Štrausa mūziku spēlēs Operetes orķestris.

Svētdiena būs veltīta mazajiem skatītājiem. Pulksten 12.00 Ikšķiles vidusskolā, kas pārtaps par īstu teātra laboratoriju, notiks teatrāls un aizraujošs piedzīvojums "Radām opereti!". Interaktīvi darbojoties kopā ar Operetes teātra māksliniekiem, bērni piedzīvos un radīs savu opereti. Caur spēli viņi paši kļūs par operetes izrādes dalībniekiem un veidotājiem, piedzīvojot katram bērnam svarīgo un vienreizējo sajūtu, kāda rodas, darbojoties kopā ar draugiem. Vienlaikus viņi iepazīs operetes noslēpumus, – dažādus operetes izrādes elementus, – mūziku, ritmu, deju, kostīmus, rekvizītus, dekorācijas, grimu, paši piedaloties izrādes stāstā un kļūstot par izrādes dalībniekiem. Šajā sarīkojumā bērnus gaidīs gan pārsteigumi, gan dāvanas! Lai piedalītos šajā piedzīvojumā, nav nepieciešamas priekšzināšanasm uzsver festivāla rīkotāji.

Festivāla noslēgumā svētdien pulksten 16.00 pie Ikšķiles estrādes visus aktīvas atpūtas cienītājus priecēs Operetes festivāla gaisa balons.

Operetes festivālu rīko Operetes teātris/Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi, mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Tags

Sonora Vaice
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form