Jūrmalas festivāls noslēgsies ar koncertu 'Dzimuši Latvijā'
Foto: Publicitātes foto

Dzintaru koncertzālē Jūrmalas festivāla noslēgumā 24. jūlijā pulksten 20.00 gaidāms koncerts "Dzimuši Latvijā", kas jau kļuvis par šī festivāla tradīciju, portālu "Delfi" informēja festivāla pārstāve. Koncertā uz vienas skatuves satiksies dažādu paaudžu mūziķi, Latvijā dzimušie mūzikas spīdekļi – gan strauji plaukstošie jaunie talanti, gan Latvijas koncertdzīves redzamākie mākslinieki, gan latviešu mūziķi ar starptautisku slavu, kuru uzstāšanās dzimtenē vienmēr ir gaidīts notikums. Dzirdēsim tenoru Mihailu Čuļpajevu, čellisti Margaritu Balanas, pianistu Georgiju Osokinu, soprānu Ilzi Grēveli – Skaraini un citus talantīgus jaunos māksliniekus. Pie Jūrmalas festivāla orķestra diriģenta pults stāsies Berlīnes Komiskās operas galvenais diriģents Ainārs Rubiķis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā skanēs daudzveidīga instrumentālās un vokālās mūzikas programma ar klasiskās mūzikas šedevriem, kā arī 20. un 21. gadsimta skaņdarbi, kurus komponējuši ārzemju un latviešu komponisti. Šopēna mūzikas lietpratēja, publikas iemīļotā pianista Georgija Osokina izpildījumā dzirdēsim aizkustinošo mīlestības veltījumu – lēno daļu no Šopēna Otrā klavierkoncerta, bet vadošais Latvijas Nacionālās operas tenors Mihails Čuļpajevs iemiesosies jaunā dzejnieka Vertera jūtu pasaulē no Žila Masnē operas "Verters".

Spožā un daudzpusīgā jaunās paaudzes dziedātāja, soprāns Ilze Grēvele–Skaraine ar lielisku startu sevi tikko kā parādīja Starptautiskajā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa finālā. Viņas liriskais soprāns izdziedās Volfganga Amadeja Mocarta vijīgā skaistuma lappuses.

Šī gada Lielās Mūzikas balvas laureāte, čelliste Margarita Balanas ar panākumiem koncertē pasaules slavenākajās koncertzālēs: Karaliskajā Alberta zālē Londonā, Vestminsteres pilī, Berlīnes Filharmonijā, Telavivas mākslas muzejā, Volta Disneja zālē Losandželosā un citur. Margaritas čella spēli raksturo dziļi izjusta ekspresivitāte un dziedošums, kuru dzirdēsim ģeniāla melodisma cauraustajos Gabriela Forē un Kamila Sensānsa opusos.

Jaunā pianisma zvaigzne Evelīna Jēkabsone šogad absolvējusi Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolu, un jau sniegusi koncertus Prezidenta pilī un "Artissimo" koncertzālē. Bet Sonja Misiņa ir viena no Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas brīnumainajiem talantiem – sitaminstrumentu virtuoze un balerīna.

Koncertā skanēs arī Lolitas Ritmanis spēkpilnā "Uvertīra gaismai", Bendžamina Britena izcilais meistardarbs no operas "Pīters Graimss" – simfoniskā svīta "Četras jūras interlūdijas", kurā komponists attēlojis jūras dažādos noskaņojumus un salti pelēkos vizmojumus. Dzirdēsim labskaņas meistara Georga Pelēča dzīvelīguma un gaiša prieka caurstrāvoto "Concertino Bianco" un citu komponistu skaņdarbus.

Tags

Dzimuši Latvijā Jūrmalas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form