Kaspars Zemītis izdos pirmo solo albumu 'Mana lūgšana'
Foto: Ivo Grudulis

Rīgas Domā 30. martā, plkst. 19.00 notiks ģitārista un komponista Kaspara Zemīša pirmā soloalbuma "Mana lūgšana" prezentācijas koncerts, portālu "Delfi" mūziķa pārstāve Inga Zālīte.

Koncertā skanēs Kaspara Zemīša oriģinālmūzika un aranžējumi no jaunā albuma, kas ierakstīts sadarbībā ar Valsts Akadēmisko kori "Latvija". Koncertā piedalīsies arī viesmākslinieki, ar kuriem mūziķim jau ir izveidojusies ilggadēja sadarbība: stīgu kvartets – Līva Plociņa, Madara Gaile, Ineta Abakuka, Māra Botmane, vokālā grupa "Schola Cantorum Riga" un Renārs Kaupers.

"Koncerts man personīgi būs ļoti īpašs, jo tajā skanēs manis rakstīta mūzika un aranžējumi, kura ir apkopota manā pirmajā solo albumā "Mana lūgšana". Koncerts vienlaikus būs albuma prezentācija klausītājiem, kurā ietvertā mūzika atspoguļo manu ticību, kas ir mans lielākais iedvesmas avots.

Rīgas Doma koncertā ģitāras skanējums būs akadēmiskāks, pateicoties izcilajiem partneriem – diriģentam Mārim Sirmajam un korim "Latvija". Tieši Māra Sirmā aicinājums rakstīt Mesu korim un ģitārai 17. Starptautiskās garīgās mūzikas festivālam bija kā pirmais impulss jaunā albuma tapšanā. Albumā iekļaujot Mesu, kas atspoguļo mana Dievkalpojuma sajūtu, atlika vien izvēlēties atlikušos skaņdarbus ar garīgu tematiku, kas bagātinātu albumu.

Koncertā spēlēsim gan skaņdarbus no jaunā albuma ar Māri Sirmo un Valsts Akadēmisko kori "Latvija", gan arī mūziku, kas radusies sadarbībā ar labiem draugiem – Guntaru Prāni un vokālo grupu "Schola Cantorum Riga" un stīgu kvartetu, ar kuru esam izbraukājuši Latviju ar programmu "Ģitāra un stāsti". Kā arī Renāru Kauperu, ar kuru pēdējos gados esam divatā spēlējuši tieši baznīcās un atraduši kopīgu muzicēšanas sajūtu," stāsta Kaspars Zemītis un aicina uz tikšanos koncertā.

Biļetes uz koncertu pieejamas Rīgas Doma un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Kaspars Zemītis ir mūziķis ar vairāk nekā 20 gadu skatuves pieredzi, spēlējot dažādos sastāvos un mūzikas stilos. Spēlējis grupā "Time After Time". Muzicē kopā ar dziedātājiem Intaru Busuli, Lindu Leen, Renāru Kauperu, Igo u.c.. Piedalījies koncertprogrammās ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts Akadēmisko kori Latvija, LNSO, operdziedātājiem Elīnu Šimkus, Evitu Zālīti, Guntaru Ruņģi, kā arī kamerdziedātāju Ievu Paršu.

Paralēli muzikālajai darbībai Kaspars Zemītis strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) kā lektors un pasniedz jaunajiem studentiem klasisko ģitārspēli. Viņš ir pirmais, kurš ieguvis Latvijā maģistrā grādu ģitārspēlē JVLMA. Uzreiz pēc JVLMA maģistrantūras beigšanas uzsācis arī savu solo koncertdarbību, veiksmīgi apvienojot klasisko mūziku ar mūsdienīgo, parādot ģitāras nebeidzamās iespējas. Pirmais nozīmīgākais solokoncerts Zemītim notika 2013. gada 30. aprīlī Doma baznīcā ar unikālu koncertprogrammu "Eklektika".

Tags

Intars Busulis Kaspars Zemītis Koris Latvija Māris Sirmais Rīgas Doms

Comment Form