No 3. jūlija kinoteātros Latvijā sāks demonstrēt filmu "Beats" ("Reivs". 2019) par nelegālajiem elektroniskās mūzikas pasākumiem 90. gados Skotijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas darbība norisinās 1994. gada vasarā kādā mazā Skotijas pilsētiņā. Tas ir pagrīdes reivu laika sākums. Tieši 1994. gadā britu valdība pieņēma likumu (Criminal Justice and Public Order Act 1994), kas aizliedza rīkot elektroniskās mūzikas masu pasākumus visā Lielbritānijā, tomēr, nonākot "pagrīdē" tie kļuva vēl populārāki un jauniešiem saistījās ar brīvību.

Filmas galvenie varoņi – Spaners un Džono – dodas uz šādu nelegālu reivu. Viņu ceļi drīz šķirsies, jo Džono ar vecākiem pārcelsies uz citu vietu, pametot Spaneru neskaidras un, visticamāk, kriminālas nākotnes priekšā. Notiekošais ir viņu pēdējā cīņa par draudzību un arī brīvību, bet fonā attīstās viena no 90. gadu spēcīgākajām mūzikas kopienām Lielbritānijā. Spaners nozog naudu no brāļa, un abi puiši metas anarhijas, brīvības un reiva skavās. Filmā skan mūzika, kuras ietekmē izaugusi vesela paaudze.

Filmas režisors ir Braiens Velšs, bet izpildproducents – Stīvens Sordbergs. Galvenajās lomās – Kristians Ortega un Lorns Makdonalds.

"Beats" starptautisko pirmizrādi piedzīvoja jau 2019. gadā Starptautiskajā Roterdamas filmu festivālā. Pagājušā gada pavasarī to sāka rādīt kinoteātros Lielbritānijā un Īrijā, bet rudenī – Nīderlandē. Latvijā filma uz lielajiem ekrāniem nonāk tikai tagad.

Tags

Jaunākās filmas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form