Klajā laists Vestarda Šimkus soloalbums ‘Vāgnera idille’
Foto: Publicitātes foto

Vācu skaņu ierakstu nams ”ARS Produktion” laidis klajā pianista Vestarda Šimkus soloalbumu ”Vāgnera idille”, kurā pianists atskaņo Vāgnera klaviermūziku un operu pārlikumus klavierēm, portālu ”Delfi” informē ”Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunajā diskā ”Vāgnera idille” iekļauts Vāgnera lieldarbs ”Fantāzija”, skaistais "Izoldes nāves skats", ko klavierēm pārlicis pats Vestards; "Vērpēju koris" no operas "Klīstošais holandietis" Franča Lista pārlikumā un orķestra miniatūra "Zīgfrīda idille" Glena Gūlda aranžējumā klavierēm.

"Kopš deviņu gadu vecumā ar sirdstrīsām noklausījos Vāgnera operu "Klīstošais holandietis", vienmēr esmu mazliet apskaudis dziedātājus, orķestra mūziķus un diriģentus par viņu privilēģiju atskaņot Vāgnera mūziku," stāsta Šimkus. Viņš saka paldies vācu skaņu ieraksta nama ”ARS Produktion” pārstāvjiem Anetei un Manfrēdam Šūmaheriem, kas iepazīstināja mūsu pianistu ar Vāgnera klavierdarbiem, tajā skaitā jaunajā albumā iekļauto Fantāziju fadiēzminorā WWW 22. "Šis monumentālais dārgums ar neskaitāmajiem operiskajiem rečitatīviem un garām, dziedošām tēmām pierāda, ka Vāgners vienmēr bijis un palicis operkomponists, pat tad, kad komponējis klavierēm," saka Šimkus.

Šī ir Šimkus otrā sadarbības reize ar vācu skaņu ierakstu namu ”ARS Produktion”, kas pirms nepilna gada laida klajā Vestarda kompaktdisku ”Interview with Beethoven” (Intervija ar Bēthovenu).

Jauno albumu var iegādāties veikalos ”Randoms”, ”Lukabuka”, ”Upe”, ”Upe tuviem un tāliem”, ”Musica Baltica”, ”Riija” ”Tour du Monde” tirdzniecības centrā ”Spice” un ”Alfa”, kā arī ”Jānis Roze” grāmatnīcās visā Latvijā un ”Latvijas Koncerti” rīkoto koncertu norises vietās.

Tags

Latvijas Koncerti Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form