Klajā nāk jauns Liepājas Simfoniskā orķestra disks ar Kārļa Lāča mūziku
Foto: Jānis Porietis

Šā gada 30. decembrī pulksten 16 restorānā "Čello" koncertzāles "Lielais dzintars" septītajā stāvā Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) prezentēs savu jaunāko mūzikas ierakstu albumu. Nacionālās ierakstu kompānijas "Skani" jaunajā mūzikas CD iemūžināti divi Kārļa Lāča opusi – Koncerts klavierēm ar orķestri un Latvju simfonija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ierakstā, kas vēl šogad veikts koncertzālē "Lielais dzintars", līdzās Liepājas Simfoniskajam orķestrim diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā piedalījušies arī solisti – pianiste Agnese Egliņa un akordeonists Artūrs Noviks, informē LSO pārstāvji.

2013. gadā radītais klavierkoncerts, kura vēstījumā komponists iekodējis bērnu un vecāku daudzšķautnaino attiecību stāstu, savu pirmatskaņojumu piedzīvoja tā paša gada sākumā Rīgā Agneses Egliņas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Māra Sirmā sniegumā. Neilgi pēc tam Agnese Egliņa nu jau kopā ar LSO un diriģentu Atvaru Lakstīgalu šo koncertu atskaņoja arī 21. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā.

Mūzikas kritiķi pēc klavierkoncerta pirmatskaņojuma pauda, ka šis Lāča darbs ir ievērojams ar jaudīgiem kontrastiem, neapslāpstošu jaudu, daudz interesantiem muzikāliem atradumiem, rotaļīgu spēlēšanos ar mūzikas motīviem un stiliem, bet visam pāri ar prasmi aizraut un vest līdzi. Turklāt Agnese Egliņa ar savu spridzīgo temperamentu un faķīrisko tehniku šajā ritmiski, melodiski un tembrāli komplicētajā skaņdarbā dara īstus brīnumus – no solo partijas brīvajos brīžos viņa kopā ar orķestrantiem izplaukšķina ritmu rakstus, bet neparastāka skanējuma iegūšanai koncerta trešajā daļā atbilstoši komponista iecerei klavieres arī preparē.

Savukārt 2019. gadā rakstītā Latviju simfonija tapusi Liepājas Simfoniskā orķestra simtgades simfoniju cikla ietvaros. To uzreiz pēc sava unikālā Liepājas koncertu cikla orķestris aizsāka, lai veidotu latviešu simfoniskās mūzikas fondu nākamajām paaudzēm.

"Kārļa Lāča simfonija ir nākamais darbs aiz Kalniņa Ceturtās, kas ļoti dziļi atklāj mūsu tautas skaisto dvēseli. Bravo!" pēc simfonijas pirmatskaņojuma 2019. gada oktobrī koncertzālē "Lielais dzintars" savos iespaidos dalījās Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis. "Te saklausāmas latviešu tautas dziesmu tēmas un etniskie motīvi. Latvijas vēsture, valsts tapšana un tās simtgade pusstundu garajā simfonijā savijas ar šī brīža Latvijas laika plūdumu."

Albuma prezentācijā 30. decembrī koncertzālē "Lielais dzintars" piedalīsies gan pats Kārlis Lācis, gan arī diriģents Atvars Lakstīgala.

Tags

Agnese Egliņa Atvars Lakstīgala Kārlis Lācis Lielais Dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form