Klubā 'Nabaklab' notiks grupas 'Mary Jane' jubilejas koncerts
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 21.martā, plkst.21 klubā "Nabaklab" grupa "Mary Jane" svinēs savu 20 gadu jubileju, informē grupas dalībniece Baiba Norlinde.

Īpašie pasākuma viesi būs latviešu "grungeri" - grupa "Gelousy".

Savas 20 gadu darbības laikā "Mary Jane" saņēmusi neskaitāmas kritiķu un publikas atzinības un īpaši izcēlusies ar savu bezkompromisu attieksmi gan uz skatuves, gan ārpus tās. "Ir gadījumi, kad mūzikas ritms ir visai ātrs, bet grupas sakultās rokmūzikas emocijas ir pārāk blīvas, lai kustētos - publika sastingusi blenž un klausās. Šķiet, šajā gadījumā pat varētu lietot piepīpētām telpām nereti izmantoto raksturojumu "te jau cirvi var pakārt". Ko tādu esmu novērojis "Queens Of The Stone Age" koncertos, bet Latvijā, demonstrējot apskaužamu stadionu rokgrupas līmeni, jau gadiem to spējusi panākt rokgrupa "Mary Jane"," sacījis mūzikas kritiķis Uldis Rudaks.

1995.gadā "Mary Jane" uzsāka savu muzikālo ceļu Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Tās oriģinālstastāvā darbojās Ernests Lībietis (vokāls, basģitāra), Kaspars Kalniņš (ģitāra) un Ģirts Jaunpujēns (bungas) - visi klasesbiedri. Vēlāk grupai pievienojās Raivis Rubenis un bundzinieks Džeirs Fernandess no Brazīlijas. Lai arī Džeirs ar grupu kopā bija tikai pusgadu, viņa klātbūtne iespaidojusi "Mary Jane" multikultūrālisma filozofiju, tāpat kā to ietekmējis grupas pārstāvju ģeogrāfijas skolotājs Arvīds Urbanovičs. Dziesmas ekskluzīvi bijušas tikai angļu valodā ar augstu toleranci pret "citādo".

Grupas dalībnieki gadu gaitā mainījušies vairākkārtīgi, bet par tās zelta sastāvu 2000.gadā kļuva Ernests Lībietis (ģitāra, balss), Raivis Rubenis (ģitāra), Jānis Grants (bass, balss) un Pauls Ozols (bungas).

Konkursos "Blieziens 2000", "Tu esi pamanīts 2000", "Sinepes un medus 2001" tika plūkti uzvaras lauri, savukārt 2004.gadā tika izdots ilgi gaidītais vienīgais albums "Lost Innocence Vast Ego" (Mikrofona ieraksti). Šis albums tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā "2004.gada labākais rokmūzikas albums".

2006.gadā iegūta trešā vieta konkursā "The Global Battle of Bands", kas norisinājās Berlīnē, bet 2007.gadā ticis nolemts grupu likvidēt. Kā pēdējā izcilības pazīme "Mary Jane" ar pēdējo singlu "Real Rock'n'Roll" 2007.gada janvārī tikuši nosaukti par nedēļas grupu Beļģijas radio frekvencē "Ardennes".

2013.gadā pēc sešu gadu pārtraukuma "Mary Jane" atsāka savu koncertdarbību, pateicoties Paula Ozola pūliņiem apvienoties ar "Monologs divatā" dalībnieci Baibu Norlindi. Tagadējais sastāvs - Baiba Norlinde (basģitāra), Pauls Ozols (bungas), Ernests Lībietis (vokāls, ģitāra).

"Grupa "Mary Jane" ir nozīmīgs posms manā un, es domāju, arī visu to daudzo cilvēku dzīvē, kas grupā darbojušies vai bijuši ap to. Paldies viņiem visiem, jo attiecības ar viņiem ir iespaidojušas mani un veidojušas par to, kas es esmu. Neticami, ka pagājuši jau tik daudzi gadi, bet ar visiem jūtu spēcīgu emocionālo saiti, Iespējams, ka tas, kas mūs vieno ir cerības, ka mēs vienmēr paliksim bērni," pauž grupas dibinātājs Ernests Lībietis:

Ieeja pasākumā, sākot no plkst. 21, - bez maksas.


    Tags

    Nabaklab Uldis Rudaks

    Comment Form