KM par Šišona atlūgumu: piešķirot LNSO vairāk līdzekļu, kādam nāktos atņemt
Foto: Kristaps Kalns

Piešķirot vairāk līdzekļu Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, nāktos kādam citam tos atņemt, un tas nav pieļaujams, šādu viedokli piektdien, 28. decembrī paudusi Kultūras ministrija, komentējot dienu iepriekš izsūtīto diriģenta Karela Marka Šišona vēstuli par aiziešanu no LNSO mākslinieciskā vadītāja amata. Tajā diriģents pauž neapmierinātību ar nepietiekamo finansējumu LNSO un Kultūras ministrijas attieksmi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kultūras ministrija pozitīvi vērtē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) darbību Karela Marka Šišona vadībā, orķestra sasniegumus un panākumus un vēlas pateikties orķestra mūziķiem un Šišonam.

Tomēr KM uzskata, ka LNSO, tāpat kā pārējām kultūras iestādēm, finansējums ir nostabilizēts, taču joprojām nav pietiekams. Ja apstiprinātā valsts 2013.gada budžeta ietvaros kādam kultūras kolektīvam vai iestādei KM gribētu piešķirt vairāk līdzekļu, tad kādam to nāktos atņemt, un tas nav pieļaujams.

Iespēja palielināt finansējumu kultūras nozarei ir atkarīga no valsts budžeta iespējām un valsts ekonomiskās situācijas. Kaut situācija uzlabojas, kultūras joma arvien vēl turpina izjust krīzes ietekmi. Taču KM turpinās risināt jautājumu par finansējuma palielinājumu 2014.gada budžeta ietvaros.

KM norāda, ka nākamā gada sākumā paredzēts tikties ar LNSO vadību un mūziķiem, lai spriestu par iespējām risināt situāciju esošā budžeta ietvaros un domātu par tālākajām darbībām. KM ir pārliecināta, ka kopīgi ar LNSO vadību spēs rast risinājumu.

Jau ziņots, ka Karels Marks Šišons darbu LNSO pārtrauks 2013. gada 1. janvārī.

"Lai arī jūtos gandarīts par mūsu sasniegumiem, tomēr es vairs nejūtu, ka spēsim tā turpināt arī nākotnē. Iemesli ir skaidri – mums nav pietiekama atbalsta no Kultūras ministrijas. Es jau vairākkārt esmu publiski teicis, ka, ja Kultūras ministrija nepalielinās LNSO finansējumu, es atkāpšos no amata, jo jūtu, ka vairs nevarēšu stimulēt mūziķus, kuri ik dienas cīnās par izdzīvošanu – ministrija turpina pakļaut mūziķus nepieņemamām un gandrīz necilvēcīgām algām un apstākļiem, un es vairs nevaru paļauties uz daudzajiem solījumiem, kurus esmu saņēmis, bet kuri netiek pildīti," tā ceturdien izplatītajā vēstulē raksta diriģents.

"Ministrija ir ignorējusi manus paziņojumus, nav izrādījusi atzinību par orķestra augsto līmeni, kāds ir sasniegts krīzes laikā. Ir jāatzīst, ka LNSO ir vienīgais orķestris un kultūras veidojums Latvijā, kas ir piedzīvojis ievērojamu izaugsmi krīzes laikā, tomēr kaut kādu iemeslu dēļ ministrija neuzskata par nepieciešamu novērtēt mūsu centienus," piebilst Šišons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tags

Karels Marks Šišons Kultūras ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form