Mūzikas akadēmijā būs veltījuma koncerts pāragri mūžībā aizgājušajam klarnetistam Jānim Tretjukam
Foto: Ģirts Raģelis

Trešdien, 9. septembrī, pulksten 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē notiks klarnetistam Jānim Tretjukam (1989–2019) veltīts koncerts "Tikšanās. Veltījums Jānim Tretjukam".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pāragri mūžībā aizgājušais mūziķis bija kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" klarnešu grupas koncertmeistars, kurš aktīvi darbojās arī ansambļos "TutzFrequenz", "Tempus Balticus" un "Trio Cammerton". Kā atgādina koncerta organizatori, Jānis ar aizrautību un sirsnību skoloja jaunos klarnetistus Emīla Dārziņa mūzikas skolā un studentus vēsturisko klarnešu spēlē JVLMA un Trosingenes mūzikas augstskolā (Staatliche Hochschule für Musik Trossingen, Vācija).

Viņš bija iejūtīgs kamermūzikas interprets un par izcilu darbu ansamblī 2019. gadā saņēma Lielo mūzikas balvu, tāpēc tieši Jānim izmeklētu koncertprogrammu spēlēs tuvi viņa kolēģi, kuru vidū būs arī Jāņa mūsdienu klarnetes profesors, kolēģis, draugs un iedvesmotājs Hens Halevi, raksta organizatori.

Koncerta idejas autore Māra Botmane teic: "Šis ir pirmais no koncertiem, kas tiks rīkoti kā veltījums Jānim. Tās būs satikšanās. Vienam ar otru, mums visiem ar Jāni un katram personīgi ar Jāni – tādu, kāds mums katram viņš bija. Tiksimies caur mūziku un mūzikā." Koncertā muzicēs Tretjuka kolēģi un domubiedri – klarnetisti Hens Halevi (Chen Halevi, Vācija/Izraēla) un Kaspars Rumba, flautiste Ilona Meija, pianiste Herta Hansena, vijolnieces Agnese Kanniņa un Ilze Tomaševska, altists Ivars Brīnums un čelliste Māra Botmane. Skanēs Filipa Ersāna Desmit dueti divām klarnetēm, Kloda Debisī Prelūdija "Fauna diendusa" klarnetei, flautai, klavierēm un Volfganga Amadeja Mocarta Klarnetes kvintets lamažorā K. 581.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Latvijas Mūzikas akadēmija Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form