Komponista Pētera Vaska 75 gadu jubilejā tapusi viņa mājaslapa
Foto: Eduards Groševs

Piektdien, 16. aprīlī, par godu izcilā latviešu komponista Pētera Vaska 75 gadu jubilejai Pētera Vaska fonds izveidojis jaunu mājaslapu "peterisvasks.lv".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Daudzās interneta vietnēs atrodama informācija par slavenāko mūslaiku latviešu komponistu Pēteri Vasku, taču līdz šim nav bijusi atsevišķa tieši viņam veltīta mājaslapa. Tāpēc ar šādu iniciatīvu nāca klajā Vaska fonda priekšsēdētāja Regīna Deičmane, nolemjot par godu komponista jubilejai izveidot viņa mājaslapu, kurā būtu atrodama informācija par Vaska daiļradi, dzīves gājumu, Vaska fondu, fonda mājvietu – Mazo Mežotnes pili, jaunākajiem koncertiem un citām aktualitātēm. Pētera Vaska radošo biogrāfiju un dzīves gājumu mājaslapai apkopojis muzikologs Orests Silabriedis.

"Radošā mūža gaitā no avangardiski noskaņota jaunā un niknā autora, kurš runā modernisma mūzikas valodā, viņš pārtapis par labā un ļaunā mūžīgās divspēles vērienīgu zīmētāju ar tā dēvētās jaunās vienkāršības principiem atbilstošu un vispārsaprotamu skanisko izteiksmi. Vasks mūzikā vēsta par pamatlietām – tā ir gaismas cīņa ar tumsu, dabas atspulgi skaņumākslā, komponista apbrīnoto putnu dziesmu atbalsis, katarses brīži, mūsu tautas un visas cilvēces likteņi ar zīmogu pagātnē, haosu tagadnē un cerību nākotnē," teikts mājaslapas ievadā.

Jau ziņots, ka 16. martā Pēteris Vasks svinēja 75 gadu jubileju. Dzimšanas dienas vakarā par godu jubilāram Vidzemes koncertzālē "Cēsis" izskanēja koncerts "Klātbūtne", bet dienu vēlāk tiešsaistē bija skatāms Latvijas Radio kora īpaši komponista jubilejai veltīts koncertieraksts.

Pēteris Vasks (1946) ir starptautiski pazīstams latviešu komponists, viens no Eiropas ievērojamākajiem vēlīnā 20. gadsimta akadēmiskās mūzikas komponistiem. Vasks ir vairākkārtējs Lielās Mūzikas balvas laureāts.

Tags

Pēteris Vasks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form