Koncertciklā 'Iededz gaismu' būs Gundegas Šmites darba pirmatskaņojums
Foto: Publicitātes foto

Koncertciklā "Iededz gaismu" koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē 26. novembrī izskanēs īpaši šai programmai komponētā skaņdarba "Cancona de cuna" (spāņu šūpuļdziesma) pirmatskaņojums. Tā autore ir Grieķijā dzīvojošās latviešu komponiste Gundega Šmite, portālu "Delfi" informē koncertcikla veidotāji "Via Cultura".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skaņdarbs ir tikko uzrakstīts un tā notis nosūtītas mūziķiem un māksliniekiem – pianistei Hertai Hansenai un čellistam Ērikam Kiršfeldam. Kompozīcija tapusi, iedvesmojoties no Federiko Garsijas Lorkas poētiskās un izzinošās lekcijas "Spāņu šūpuļdziesmas". "Šūpuļdziesmām, kas tiek dziedātas Ziemeļeiropā, arī Latvijā, piemīt izteikti mierīga un maiga iedaba. To mērķis ir bērna iemidzināšana. Savukārt spāņu šūpuļdziesmas bieži vēsta par briesmām, liekot bērnam miegā bēgt. Trauslais starpstāvoklis starp nomodu un miegu liek bērnam vēl jūtīgāk uztvert mātes uzburtās ainas, kas bieži ir dzīves smaguma un rūpju piesātinātas." stāsta skaņdarba autore Gundega Šmite.

Gundega Šmite dzimusi Rīgā, studējusi Latvijas Kultūras akadēmijas ekrāna un teātra mākslas nodaļā, un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) kompozīcijas nodaļā pie Pētera Plakida. 2013. gadā Mūzikas akademijā aizstāvējusi promocijas darbu par mūzikas un teksta mijiedarbi latviešu kormūzikā. Pēcdoktorantūras studijas Gundega turpinājusi Aristoteļa Universitātē, Salonikos, Grieķijā. Šimtes darbi ir atskaņoti ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Šveicē, Austrijā, Francijā, Vācijā, Japānā, ASV, Jaunzēlandē un Grieķijā.

Līdzās radošam darbam kompozīcijā Šmite bijusi arī Latvijas Komponistu savienības valdes priekšsēdētāja, jaunās mūzikas festivāla "Arēna" mākslinieciskā vadītāja, žurnāla "Mūzikas Saule" redaktore, mūzikas pedagoģe un draudzes ērģelniece. Kopš 2008. gada Gundega Šmite ir Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks. Viņas radītie skaņdarbi ir apbalvoti ar vairākām augstām godalgām un prēmijām gan Lativjas gan ārzemju kompozīciju konkursos.

Kā iepriekš ziņots, koncertcikla "Iededz gaimsu" atklāšanas koncerts ar slavenā Lisabonas ģitāru kvarteta piedalīšanos notiks 12. novembrī "Promenade Hotel Hika" zālē un tas turpināsies vsu ziemas sezonu līdz 2017. gada martam.

Biļetes un koncertcikla abonementi nopērkami visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Gundega Šmite Lielais Dzintars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form