"Delfi" sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju aicina Ziemassvētku priekšvakarā, 23. decembrī pulksten 19 tiešraidē vērot koncertu "Laiks. Tu. Lūgšana. Ziemassvētkos.", kurā uzstāsies Latvijas jaunās paaudzes mūziķi – dziedātāja Aleksandra Špicberga, sitaminstrumentālisti Mikus Bāliņš un Elvijs Endelis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta programmā iekļauti dažādu gadsimtu un baznīcas tradīciju dziedājumi latīņu, grieķu, baznīcslāvu un latviešu valodā – no "Kyrie Eleison" līdz "Klusa nakts, svēta nakts", kā arī instrumentālas skaņu gleznas Elvija Endeļa un Mikus Bāliņa sniegumā. Koncertā piedalīsies īpaši šim projektam veidots vīru oktets diriģentu Aleksandras Špicbergas un Matīsa Tuča vadībā.

Aleksandra Špicberga ir viena no daudzpusīgākajām jaunās paaudzes dziedātājām Latvijā, kurai vienlīdz tuva ir gan akadēmiskā, gan tautas un baznīcas mūzika. Savukārt Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš ir sitaminstrumentu virtuozi, starptautisku konkursu laureāti, kuri skatītāju atzinību guvuši Latvijas Televīzijas konkursā "Radīti mūzikai". Muzicē profesionālajā sitaminstrumentu ansamblī "Perpetuum Ritmico", kura sastāvā tikuši nominēti Latvijas Lielajai mūzikas balvai.

Koncerta tapšanā piedalījušies gaismu mākslinieks Ivars Vācers, skaņu režisors Andris Ūze, videoieraksta komanda Kārļa Zemīša vadībā un producente Māra Špicberga.

Koncerts "Laiks. Tu. Lūgšana. Ziemassvētkos." skatāms arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Staume un internetā.

Tags

Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form