Koncertstāstu sērija 'Koncerts pirmajā rindā' turpināsies septembrī
Foto: Publicitātes foto

Šā gada maijā un jūnijā kultūrtelpā "Hanzas perons" notikusī koncertsērija "Koncerts pirmajā rindā" turpināsies arī septembrī. Koncertos 100 skatītājiem un klausītājiem uzstāsies pianists Reinis Zariņš, a cappella grupa "Latvian Voices" un Jānis Strazdiņš, kā arī notiks īpašs pasākums ģimenēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Reinis Zariņš 4. septembrī koncertēs pulksten 18.30 un 21.00, uzstājoties ar programmu "Citādas sonātes". Kā saka pats mākslinieks, jau nosaukumā ietverts pusnopietns spīts pret skaņdarbu ierasto formu. "Koncerta laikā atskaņošu un pastāstīšu par četriem dažādu komponistu opusiem, kurus katru sauc par sonāti, tomēr neviens no tiem neatbilst ierastajām žanra kontūrām," paskaidro pianists.

Reinis Zariņš ir viens no mūsdienu izcilākajiem pianistiem ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, spožs solists un kamermūziķis, kurš ieskaņojis vairākus kritiķu un klausītāju augsti novērtētus albumus. Pērn nāca klajā Reiņa jaunākais disks "Kreisleriana. Octagon" ar Roberta Šūmaņa un Andra Dzenīša opusiem.

Koncertstāstā "Citādas sonātes" klausītājiem būs iespēja ne tikai dzirdēt izcilas mūzikas interpretācijas, bet arī iepazīties tuvāk ar pianistu un viņa mūzikas un pasaules izjūtu.
Savukārt 5. septembrī "Hanzas peronā" īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, jo uz jaunā mācību un rotaļu gada sākuma kopīgu nosvinēšanu aicinās Tuta un viņas draudzene Lapsa, kas šoreiz piedāvās iepazīt pasauli ar dziesmu palīdzību.

Koncertstāstā izskanēs oriģināldziesmas no bērnu iemīļotā TV seriāla "Tutas lietas". Gan Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons" par pērnā gada labāko mūzikas albumu bērniem saņēmušajā ierakstā "Tutas dziesmas" iekļautās, gan visjaunākās – "Feneka dziesmiņa", "Čučumuižas dziesmiņa", dziesma par ielas šķērsošanu un vēl citas.

"Tutas lietu" mazajiem skatītājiem šī būs unikāla iespēja redzēt Tutu un lielo Lapsu reālajā dzīvē uz skatuves, kur abas dziedās un dejos kopā ar grupu un Tutas dziesmu autori – komponisti Lauru Polenci. Programma būs piemērota arī vismazākajiem klausītājiem. Tutas koncerstāsti 5. septembrī norisināsies trīs reizes – pulksten 11.00, 14.00 un 18.00.

11. septembrī "Hanzas peronā" gaidīti augstvērtīgas a cappella mūzikas klausītāji, jo pulksten 18.30 un 21.00 koncertstāstu "Gaismas koncerts" piedāvās sieviešu vokālā grupa "Latvian Voices" kopā ar pasaulslavenās apvienības "The Real Group" basu Jāni Strazdiņu. Programmas ideja radās, iedvesmojoties no vakarēšanas rituāla, ko mūsu senči piekopa laikā, kad dienas kļuva īsākas un naktis garākas. Cilvēki sanāca kopā tumšajos rudens un ziemas vakaros, lai kopīgi darītu dažādus rokdarbus un atpūstos. Par gaismas avotu kalpoja uguns klātesamība pavardā, svecēs un ugunskuros. Gaismu šajā tumšajā laikā atnesa arī cilvēku balsis, tika dziedātas dziesmas un stāstīsti stāsti.

"Latvian Voices" un Jāņa Strazdiņa veidotajā programmā "Gaismas koncerts" klausītājiem būs iespēja izbaudīt vakara noskaņu, kas scenogrāfiski tiks papildināta ar simboliskiem gaismas elementiem. Koncertstāstā būs iekļautas gan grupas dalībnieces Lauras Jēkabsones stilizētas tautasdziesmas, gan oriģināldziesmas un visā pasaulē populāru dziesmu a cappella versijas.
Visi koncertstāsti ilgs apmēram stundu. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Pirmajā koncertstāstu sērijā "Koncerts pirmajā rindā" maijā un jūnijā ar mūziku un stāstiem uzstājās 26 mākslinieki, tobrīd 20 cilvēku auditorijai sniedzot 35 ekskluzīvus koncertstāstus, ko klātienē apmeklēja pavisam 780 klausītāji.

Tags

Hanzas perons Latvian Voices Reinis Zariņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form