"Delfi" sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā tiešraidē baudīt vienu no Latvijas simtgades gada atklāšanas pasākumiem - koncertuzvedumu "Saules mūžu Latvijai!" VEF Kultūras pilī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertuzvedums veidots kā mūsu tautas stāsts, izstāstīts caur valsts vienaudžu – Latvijas simtgadnieku dzīvesstāstiem. Režisore Inga Tropa savstarpēji integrējusi video fragmentus no topošās dokumentālās filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" un tautā zināmus skaņdarbus, tā, ka tie, dramaturģiski papildinot viens otru, izveido vienotu tautas likteņstāstu.

Repertuārs, ko veidojuši koncertuzveduma producents Aldis Lazdiņš, mākslinieciskais vadītājs diriģents Ints Teterovskis un mūziķis Artūrs Uškāns, atklāj ideju par to, ka šis gads ir simboliska ceļa zīme, kas vienlaikus liek atskatīties uz pagātni un domāt par mūsu nākotni.

"Saules mūžu Latvijai!" programmā iekļautas gan latviešu tautasdziesmu apdares mūsdienīgās aranžijās, gan latviešu komponistu darbi, kas nu jau kļuvuši par klasiku, piemēram, Raimonda Paula "Atziedi, dvēsele!" jauktā kora, solistu un maestro Raimonda Paula izpildījumā. Īpašs pārsteigums būs tieši šim notikumam komponēti jaundarbi, un pirmo reizi izskanēs Mārtiņa Brauna orķestrim un jauktajam korim komponētais skaņdarbs "Kā putni dzied!".

Koncerta dalībnieki:
Maestro Raimonds Pauls
Maestro Mārtiņš Brauns
Solisti Mārtiņš Zvīgulis, Ilona Dzērve, Marija Bērziņa
Pavadošais sastāvs, ritma grupa "Laimas muzykanti", vadītājs Artūrs Uškāns
Jauniešu koris "Balsis", diriģents Ints Teterovskis
Vīru koris "Frachori", diriģents Andrejs Mūrnieks
Jauktais koris "Fēnikss", diriģents Ēriks Kravalis
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Stīgu orķestris, diriģents Jānis Puriņš
Dobeles zemessargu ansamblis, vadītājs Artūrs Reiniks.

Tiešraide no koncertuzveduma "Saules mūžu Latvijai!" skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji ir aicināti iesaistīties Twitter sarunā ar tēmturi #LMTstraume.

Tags

Ints Teterovskis Latvijai 100 Latvijas simtgade Raimonds Pauls VEF Kultūras pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form