Koris 'Latvija' uzsācis sadarbību ar izcilo diriģentu Džanandrea Nosedu
Foto: Ģirts Raģelis

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" ir devies koncertbraucienā uz Spāniju, lai kopā ar Kadakesas orķestri un izcilo diriģentu Džanandrea Nosedu (Gianandrea Noseda) atskaņotu Ludviga van Bēthovena "Svinīgo mesu", portālu "Delfi" informē kora pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pagājušā gada sadarbības ar Kadakesas orķestri (Orquestra de Cadaqués), atskaņojot Ludviga van Bēthovena 9. simfoniju Madrides Nacionālajā mūzikas auditorijā (Auditorio Nacional, Madrid), koris ir saņēmis atkārtotu ielūgumu viesoties Spānijā un kopā atskaņot Bēthovena "Svinīgo mesu" (Missa Solemnis).

Turnejas pirmais koncerts izskanēja10. decembrī pulksten 20.00 koncerts Saragosas koncertzālē (Auditorio de Zaragoza), kas pasaulē izslavēta ar tās izcilo akustiku. 11. decembrī pulksten 20.00 koncerts notiks UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā iekļautajā, krāšņajā Katalāņu mūzikas pilī (Palau de la Música Catalana) Barselonā. Koncertbrauciens noslēgsies 12. decembrī pulksten 19.30 Madrides Nacionālajā mūzikas auditorijā.

Visu trīs koncertu pirmajā daļā tiks atskaņots Volfganga Amadeja Mocarta Koncerts klarnetei ar orķestri La mažorā (KW622), kur klarnetes solo partija uzticēta izcilajam Zviedru klarnetistam Martinam Frostam (Martin Frost). Savukārt Bēthovena Svinīgās mesas atskaņojumā Valsts Akadēmiskajam korim "Latvija" un Kadakesas orķestrim pievienosies vācu soprāns Rikarda Merbeta (Richarda Merbeth), krievu mecosoprāns Oļesja Petrova (Olesya Petrova) un amerikāņu bass Stīvens Hjūms (Steven Humes).

Koris "Latvija" pirmo reizi tiksies ar pasaulslaveno diriģentu Džanandrea Noseda (1964), kurš šogad, kopā ar Londonas Simfonisko orķestri piedalījās festivālā "Rīga – Jūrmala". Noseda ir Londonas simfoniskā orķestra galvenais viesdiriģents kopš 2017. gada.

Tags

Koris Latvija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form