Kristīne Opolais, Egils Siliņš un LNSO muzicēs Andrejam Žagaram veltītā koncertā
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 9. novembrī, pulksten 18.00, koncertzālē "Cēsis" gaidāms koncerts "Kristīne Opolais, Egils Siliņš un LNSO. Draugi – Andrejam Žagaram", kas tiek rīkots sadarbībā ar Andreja Žagara fondu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, portālu "Delfi" informē koncertzāles vadītāja Egija Saļņikova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā piedalīsies soprāns Kristīne Opolais, baritons Egils Siliņš, tenors Mihails Čuļpajevs, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Mārtiņš Ozoliņš; koncerta mākslinieciskās programmas veidotājs ir komponists Arturs Maskats. Programmā skanēs Riharda Vāgnera, Džuzepes Verdi, Pētera Čaikovska, Džakomo Pučīni, Žorža Bizē, Umberto Džordano un Artura Rubinšteina mūzika no Andreja Žagara iestudētajām operām, kā arī Artura Maskata "Tango".

"Andrejs sapņoja par izcilas mūzikas, teātra un skaistuma varu, viņš uzstādīja ārkārtīgi augstus un ideālu piepildītus mērķus visiem procesiem, kurus viņš vadīja ar savu dedzīgo prātu. Andreju saistīja komponistu – lielo romantiķu operu un simfoniskās mūzikas partitūras, ar šo komponistu darbiem viņš veidoja savas operrežijas, šajā mūzikā viņš saskatīja savas dvēseles atspulgu. Koncerta solisti – Kristīne Opolais un Egils Siliņš – ir dziedājuši skaistas lomas Andreja veidotajās izrādēs. Viņam bija tuvs šo mākslinieku emocionālais spēks un meistarība. Savukārt Mihails Čulpajevs bija viens no tiem daudzsološajiem talantiem, kuru savulaik ieraudzīja Andrejs Žagars un aicināja papildināt savas zināšanas Operas jauno mākslinieku akadēmijā " stāsta Andreja Žagara kultūras attīstības fonda valdes loceklis Arturs Maskats.

Daļa ienākumu no koncerta tiks novirzīti Andreja Žagara kultūras attīstības fonda darbībai. "Esam iecerējuši jau nākamajā vasarā realizēt jauno operas dziedātāju vasaras akadēmiju. Talantu atrašana, lološana, audzināšana un iespēju došana tālākās karjeras attīstībai bija Andreja Žagara darbs, ko viņš vērtēja visaugstāk. Tagad pienācis laiks to turpināt - vēlamies radīt platformu jauno zvaigžņu tapšanai un sadarbībai ar izciliem pedagogiem un māksliniekiem, kuriem savukārt iziet starptautiskā arēnā ir palīdzējis Andrejs. Esam gandarīti, ka par fonda patronu piekritis kļūt pasaulslavenais latviešu diriģents Andris Nelsons - mūziķis, kura talanta uzplaukums notika, pateicoties arī Andreja Žagara atbalstam. Esam pateicīgi Kristīnei Opolais , kuras ieguldījums fondā dziedot šajā pirmajā koncertā būs milzu atbalsts nākotnes projektam, esam pateicīgi arī Egīlam Siliņas par dalību koncertā un visiem koncerta dalībniekiem" akcentē fonda valdes loceklis kultūras attīstības Normunds Matutis.

Biļetes nopērkamas koncertzāles "Cēsis" kasē, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Andrejs Žagars Egils Siliņš Kristīne Opolais Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form