'Kultur': Garanča ir unikāla parādība klasiskās mūzikas superzvaigzņu pasaulē
Foto: F64

"Garanča ir unikāla parādība klasiskās mūzikas superzvaigzņu pasaulē," pēc operdziedātājas Elīnas Garančas un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncertiem Bādenbādenā un Vīnē laikrakstā "Kultur" 7. martā raksta Sabīne Rānere (Sabine Rahner).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rakstā "Ideālā spāniete nāk no Latvijas" Sabīne Rānere atzīst: "Garanča ir unikāla parādība klasiskās mūzikas superzvaigzņu pasaulē, iemiesojot perfekciju, kāda citādi nemaz nebūtu iespējama: viņa apvieno lielu, ārkārtīgi skaistu balsi ar izsmalcinātu izpildījumu un nevainojamu tehniku, pasniedzot šo kokteili ar tādu eleganci, kāda piemīt tikai viņas inteliģentajai manierei. [..]
Pablo Lunas "Spāņu dziesmā" viņas balss spožumu papildināja veiklas koloratūras un pazīstamais spēcīgais temperaments. Garanča brīvi pārvalda žonglēšanu ar liesmojošu temperamentu un lepnu vēsumu. Arī pēc trim piedevām koncerta beigās, Elīna Garanča bija laimīga, smaidīga, brīnišķīga un perfekta līdz pat pēdējai notij. [..]
Pie Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra diriģenta pults atradās dziedātājas dzīvesbiedrs Karels Marks Šišons, kurš prata atrast ideālo orķestra skaņu un izcelt visas Garančas balss nianses meistarīgā mijiedarbībā. [..]
Tas bija izcils vakars, kurā Latvijas Nacionālai Simfoniskais orķestris kopā ar galveno diriģentu Karelu Marku Šišonu bija ne tikai izcils pavadītājs, bet arī lielisks ansamblis un solists, kas demonstrēja izcilu kvalitāti un enerģētiski uzlādētaja orķestra skaņdarbos. Rimska-Korsakova "Spāņu kapričo" ugunīgās muzikalitātes dēļ izpelnījās tūlītējus "bravo" saucienus."

LNSO kopā ar galveno diriģentu Karelu Marku Šišonu un pasaulslaveno latviešu operdziedātāju Elīnu Garanču 4. martā sniedza koncertu Bādenbādenē, bet 6. martā - Vīnē. Koncertos tika atskaņoti skaņdarbi no Elīnas Garančas albuma "Habanera", kurā dzirdami galvenokārt spāniski motīvi – gan spāņu dziesmas un melodijas no sarsuelām, gan fragmentus no Nikolaja Rimska-Korsakova "Spāņu kapričo" un Žorža Bizē operas "Karmena", kā arī vairākas itāļu operu ārijas, kas izvēlētas no Amilkāres Ponkjelli "Džokondas" un Gaetāno Doniceti "Favorītes".

Šo pašu koncertu "Garanča un Šišons spāņu mūzikā" Latvijas klausītājiem bija iespēja dzirdēt šī gada 28. februārī Lielajā Ģildē, kas sakarā ar Elīna Garančas veselības problēmām nenotika pagājušā gada 18. septembrī.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form