Kultūras pils 'Ziemeļblāzma' izziņo rudens koncertu programmu
Foto: Publicitātes foto

Kultūras pils "Ziemeļblāzma" izziņo šī gada rudens programmu, kurā tiks piedāvāti seši dažādi koncerti, portālu "Delfi" informē rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. septembris ir kultūras pils "Ziemeļblāzma" 106. dzimšanas diena, kas tiks svinēta ar koncertu, kurā uzstāsies pianistu duets Florians Koltuns (Florian Koltun, Vācija) un Ksina Vanas (Xin Wang, Ķīna).

Abi mūziķi ir daudzu nozīmīgu starptautisku klasiskās mūzikas konkursu un festivālu viesi un mākslinieciskie vadītāji Vācijā, Šveicē un Spānijā. Pianistu duets ir sniedzis izcilus solokoncertus prestižās koncertzālēs Eiropā, Ķīnā un citviet, kā arī sadarbojušies ar nozīmīgiem orķestriem, tostarp Vuhanas filharmonijas orķestri (Ķīna), Āhenes simfonisko orķestri un orķestri "Berliner Camerata" (Vācija). Koncerta īpašais viesis – pianists Andrejs Osokins.

19. septembrī ar jaunu vērienu izskanēs koncertizrāde "Es domāju uz Tevi" – dziedātājas Ievas Paršas komponētas dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem. Kopā ar mūzikas autori uzstāsies apvienības "Dagda" dalībnieki: basbaritons Krišjānis Norvelis, altists Pēteris Trasuns, trompetists Jānis Porietis, pianists Aldis Liepiņš un sitaminstrumentālists Edgars Saksons. Koncertizrādē piedalīsies arī Dagdas kora grupa un divas "mēnessmeitiņas" – Linda Vicinska un Māra Vaickovska. Koncertizrādes sarunu vadītājs muzikologs Orests Silabriedis.

6. oktobrī programmā "Dzīve kā kino – kino kā dzīve" tikšanās ar radošo trio – čellisti Margaritu Balanas, vijolnieci Kristīni Balanas un pianistu Andreju Osokinu. Cilvēka mūžs septiņu dažādu valstu kino filmu mūzikas stāstos – Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa skaņdarbos, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista, Sergeja Prokofjeva un Kloda Debisī kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm. Izcilo mūziķu sniegumu papildinās mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

10. oktobrī "Ziemeļblāzmā" koncertēs mūziķi no Francijas – Žans Marks Folcs (Jean-Marc Foltz) un Stefans Oliva (Stephan Olivia) – klarnetes un klavieru duetā atskaņojot programmu "Gerswin", kuras iedvesmas avots ir leģendārā komponista daiļrade. Mūziķu veltījums Džordžam Geršvinam nav tikai pazīstamu ierakstu izlase prasmīgu mūziķu izpildījumā, mēģinot atdarināt viņa stilu. Pats galvenais ir dziļa izpratne par komponista bagātīgajām harmonijām, prasmi rakstīt mūziku, kura vienmēr šķitīs aktuāla un izvairīšanās no džeza klišeju komponēšanās, saglabājot tā labākās tradīcijas. Klarnetists Žans Marks Folcs un pianists Stefans Oliva jau vairāk kā desmit gadus izkopj šīs būtiskās nianses un tikšanās klātienē klausītājiem ļaus pārliecināties, kā izcila mūzika spēj izcelties pār liekām ārišķībām.

1. novembrī uzstāsies saksofonists Deniss Paškēvičs, kurš kopā ar Kopenhāgenas džeza mūziķiem – ģitāristu Kristianu Franku (Christian Frank), kontrabasistu Klausu Kasgardu (Claus Kaarsgaard) un bundzinieku Karstenu Landoru (Carsten Landor) prezentēs savu jaunāko studijas albumu, kurš tiks izdots šā gada rudenī, tādēļ daudzas kompozīcijas būs pirmatskaņojumi. Koncertprogrammā tiks iekļauti arī skaņdarbi no iepriekšējiem albumiem, tai skaitā, "Yours Faithfully", kas 2017. gadā saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" kā labākais džeza mūzikas albums. Koncertu papildinās video projekcijas mākslinieka Zenon izpildījumā.

10. novembrī balles noskaņu pilī varēs izbaudīt koncertprogrammas "Vīnes balle" klausītāji. Programma veidota kā neliels teatrāls uzvedums ar galma atmosfērai raksturīgu atribūtiku – parūkām, tērpiem un grimu. To piedāvā "Latvian Sound Quartet", kura sastāvā muzicē obojiste Jana Zeļenska, vijolniece Līva Plociņa-Janova, čelliste Māra Botmane un pianiste Roksana Tarvide.

Tags

Kultūras pils "Ziemeļblāzma"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form