Latgales vēstniecība 'Gors' piedāvās svētku koncertus tiešsaistē
Foto: Andrejs Vasjukevičs

Šonedēļ Latgales vēstniecība "Gors" sagatavojusi svētku koncertprogrammu – iespēju tiešsaistē noskatīties gada izskaņas laikam radītas koncertprogrammas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

23. decembrī tiešraidē no "Gora" Lielās zāles skanēs dziedātājas Beātes Zviedres, arfistes Ievas Šablovskas, saksofonista Ainara Šablovska un sitaminstrumentālistes Martas Kauliņas koncerts "Ceļā uz Ziemassvētkiem", bet 26. decembrī tiks pirmatskaņota kamerorķestra "Kremerata Baltica" vienības "Kremerata Letonica" un pianista Georgija Osokina koncertprogramma "Tiekamies mūzikā!"

Trešdien, 23. decembrī, pulksten 19.00 Latgales vēstniecība "Gors" un četri mūziķi – dziedātāja Beāte Zviedre, arfiste Ieva Šablovska, saksofonists Ainars Šablovskis un sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa – aicina uz svētku noskaņu pilnu bezmaksas tiešsaistes koncertu, kas skatāms "Gora" "Facebook" kontā.

Koncertā skanēs Jēkaba Jančevska radītās Eiropas Ziemassvētku dziesmu aranžējumi, Eiropas skaistākie Ziemassvētku laika korāļi, latviešu ziemas saulgriežu folklora un Jāņa Lūsēna dziesma "Lūgšana Ziemassvētku vakarā", kā arī Raimonda Tigula dziesma "Little Star".

Savukārt sestdien, 26. decembrī, pulksten 17 turpat "Gora" "Facebook" profilā izskanēs kamerorķestra "Kremerata Baltica" vienības "Kremerata Letonica" un pianista Georgija Osokina koncertprogrammas "Tiekamies mūzikā!" pirmatskaņojums.

Gada noslēguma koncertprogrammas īpašais ieraksts veikts Latgales vēstniecības "Gors" Lielajā zālē. Šogad, ņemot vērā pandēmijas ietekmi, kas skar arī mūziķu sadarbību orķestrī, kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķi turpinājuši aktīvi muzicēt un attīstīties katrs savā valstī un radusies arī jauna apvienība – "Kremerata Letonica", kurā kopā, ņemot vērā ierobežojumus, muzicē kamerorķestra "Kremerata Baltica" mūziķi no Latvijas.

Koncertā skanēs Frederika Šopēna, Georga Pelēča, Astora Pjacollas, Mečislava Vainberga, Alfrēda Šnitkes un citu komponistu skaņdarbus. Koncerta ieraksts "Gora" profilā "Facebook" būs skatāms līdz 3. janvāra vakaram, bet pēc tam "Tiekamies mūzikā!" būs pieejams turpat "Gors" mājaslapas sadaļā "Koncertieraksti".

Abi koncerti – gan "Ceļā uz Ziemassvētkiem", gan "Tiekamies mūzikā!" – skatītājiem tiek piedāvāti bezmaksas, taču, ja ir vēlme atbalstīt koncertzāli, "Gora" mājaslapā ir iespēja iegādāties simboliskas koncerta biļetes. Plašāk – latgalesgors.lv.

Koncertu ierakstu laikā tiks ievēroti visi šobrīd pastāvoši ierobežojumi 'Covid-19' izplatības mazināšanai.

Koncertzāles "Gors" pārstāvji atgādina, ka gada noslēgumā un 2021. gada pašā sākumā televīzijas pirmizrādes piedzīvos vairāki šogad Latgales vēstniecībā "Gors" izskanējuši koncerti – 28. decembrī pulksten 21.55 LTV1 tiks rādīts kopā ar Latvijas Radio kori, aktrisi Baibu Broku un citiem tapušais dzejniecei Annai Rancānei veltītais koncertuzvedums "Latgolys freska", 2. janvārī pulksten 18.20 LTV1 tiks pirmizrādīta piektā ērģeļmūzikas festivāla "ORGANismi" koncertprogramma "Apkalna, Pauls un LNSO", kurā apvienojušies ērģelniece Iveta Apkalna, maestro Raimonds Pauls un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Stafecka vadībā. Savukārt 2. janvāra vakarā kanālā "ReTV" izskanēs latgaliešu dziesmu koncerta "Dzīšmu gruomota", kurā piedalījās "Raxtu Raxti", Guntis un Kristaps Rasimi, Andris Baltacis, Artūrs Uškāns, Kārlis Kazāks un citi mūziķi, koncertieraksts.

Tags

Gors (Latgales vēstniecība) Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form