Latgales vēstniecībā 'Gors' pirmo reizi būs skatāms operetes iestudējums
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 12.oktobrī, plkst.17 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", skatītājiem pirmo reizi būs iespēja noskatīties pilnvērtīgu pasaulslavenas operetes iestudējumu Latvijas mūziķu sniegumā - Latvijā iecienīto un sen gaidīto Niko Dostāla romantisko opereti "Klīvija".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, pēc ilgiem laikiem Latgalē skanēs pilnvērtīgs operetes uzvedums Latvijas mākslinieku sniegumā. Izrādes radošā komanda - diriģents Guntars Bernāts, horeogrāfi Vita Bekmane un Agris Daņiļevičs, kostīmu māksliniece Elita Patmalniece, scenogrāfs Jānis Jansons, producente un operetes atdzimšanas idejas patriote Agija Ozoliņa-Kozlovska radījuši košu, dzīvi svinošu un jautru skatuves iestudējumu.

"Šī ir viegla un jautra muzikālā izrāde atpūtai, kas neprasa nekādas priekšzināšanas. Tā veidota, lai būtu interesanta gan jauniem, gan dzīvē pieredzējušiem cilvēkiem, kuriem patīk labs humors, cilvēcīgo attiecību vieglums, šarms un koķetērija, temperamentīgas dejas un skaista mūzika. Mēs priecājamies, ka operetes cienītāju loks arvien paplašinās un izrādes apmeklē daudz jauniešu, kam līdz šim nav bijusi dota iespēja Latvijā baudīt opereti," saka Ozoliņa-Kozlovska.

"Klīvija" ir muzikāli valdzinoša izrāde par mīlestību, cilvēciskajām vājībām un vērtībām. Gluži kā dzīvē, arī iestudējuma varoņi neiztiek bez dramatiskiem sarežģījumiem, bet, kā jau operetē pieklājas, tie viegli tiek atrisināti.

Iestudējumā skatītājus priecēs izcils Latvijā iemīļotu mākslinieku ansamblis - Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Baiba Berķe, Kārlis Rūtentāls, Juris Ādamsons, Jānis Skanis, Jānis Kirmuška, Zigurds Neimanis, Juris Frinbergs, kā arī Operetes orķestris, koris un dejotāji.

Rīgas Muzikālā teātra Niko Dostāla operetes "Klīvija" iestudējuma pirmizrāde notika Rīgā šī gada februārī. Viesojoties Valmierā, Garkalnē, Saldū, Ventspilī un Liepājā, tā piedzīvojusi gan pārpildītas skatītāju zāles, gan stāvovācijas, kas liecina par kvalitatīva operetes žanra atdzimšanu Latvijā.

Latvijas operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido profesionālu operetes teātri ar savu trupu, orķestri un atbilstošām telpām, lai visā Latvijā atkal būtu pieejami profesionāli augstvērtīgi operetes žanra skatuves darbi.

Līdz šim veidotie operetes iestudējumi - Lehāra "Grāfs fon Luksemburgs", Štrausa "Čigānu barons", Kalmana "Bajadēra" un "Cirka princese" (režisors Jānis Kaijaks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks) - guvuši lielu skatītāju atsaucību.

Tags

Agris Daņiļevičs Elita Patmalniece Gors (Latgales vēstniecība) Ingus Pētersons Jānis Skanis Juris Frinbergs Sonora Vaice Zigurds Neimanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form