'Latvian Voices' sāk koncertprogrammu 'Mazie, skumjie ziemas svētki'
Foto: Andris Jarmuts

Ar koncertu Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā 27. novembrī sāksies vokālās grupas "Latvian Voices" adventes laika programma "Mazie, skumjie ziemas svētki", portālu "Delfi" informē grupas menedžments.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šī ir pirmā reize, kad kopš grupas dibināšanas pirms astoņiem gadiem Ziemassvētkus pavadīsim mājās, adventes laikā koncertējot Latvijā. Tāpēc jūtamies patīkami satrauktas, ka beidzot varēsim šo astoņos gados uzkrāto muzikālo pieredzi un pūrā sakrātās dziesmas, tostarp – ļoti daudz oriģinālkompozīciju –, piedāvāt tieši Latvijas klausītājiem," pauž grupas dalībniece Laura Jēkabsone, kuras jaunākais veikums – dziesma "Totari" – arī skanēs koncertos.

"Oriģināldarbs mūziķim vienmēr nozīmē atklāt sirdi un dvēseli, izliekot to it kā uz paplātes. Tā ir arī ar šo darbu, kas pirms nedēļas sāka skanēt radiostacijās un kas tapis, iedvesmojoties no latviešu tautas mūzikas, kas iedvesmojusi lielu daļu mūsu daiļrades." Grupas dalībnieču muzikālais veikums ir arī dziesmas "Ziemas stāsts", "Mazie, skumjie ziemas svētki", "Ziemas miers", "Ave Maria", "Mani ziemas svētki Tavā sejā", "Pūtiet guni", "Ave Maris Stella" u.c.

"Ja agrāk Ziemassvētkus svinējām ar tradicionālām koncertprogrammām un populārām melodijām, tagad pašas esam ķērušās klāt pie savas mūzikas radīšanas, un šķiet, ka nu gan teju katra mūsu dalībniece ir uzrakstījusi pa kādam oriģināldarbam," stāsta Zane Stafecka, piebilstot – tās tiks miksētas kopā ar klausītājiem labi pazīstamām un zināmām melodijām. "Taču tie nebūs tradicionālie koncerti, uz kuriem varēs atnākt un atpazīt visas melodijas, taču noskaņu un atmosfēru radīsim pavisam noteikti," sola Zane.

Grupas dalībnieces arī skaidro, kāpēc viņu koncertprogrammai izvēlēts apzīmējums "mazie un skumjie ziemas svētki": "Ļoti daudz domājot, esam nonākušas pie secinājuma, ka ne vienmēr skumjas ir ar negatīvu nozīmi. Tas drīzāk dzīvē ir posms, kad gatavojamies kaut kam lielam, un šis mirklis pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada ir pārdomu laiks par to, kas mums dzīvē ir svarīgs un ko esam paveikuši iepriekšējā gadā, un ko gribam sasniegt. Patiesībā skumjas ir ļoti skaistas un gaišas, jo tās palīdz sagatavoties lielajiem darbiem. Un, kā teicis Juris Rubenis, skumjas ir gudras."

"Latvian Voices" šīs ziemas koncertiem ir sagatavota īpaša režija un arī scenogrāfija.

Šogad pie klausītājiem "Latvian Voices" dosies mazliet atšķirīgā sastāvā, jo šobrīd divu topošo māmiņu – mecosoprāna Elīnas Oses (Šmukstes) un pirmā soprāna Noras Vītiņas – vietā kopā ar "Latvian Voices" koncertēs Dita Belicka un Beāte Locika, kura dzied arī jauniešu korī "Kamēr...".

Koncertu norises vietas:

27.novembrī plkst.19.30 Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu draudzē
4.decembrī . plkst. 19.00 Jelgava Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
11.decembrī plkst.17.00 Kuldīgas Sv. Annas Ev. lut. baznīcā
18.decembrī plkst.18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa Ev. lut. baznīcā
20. decembrī plkst.18.00 Rīgas Torņkalna Ev. lut. baznīcā

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Latvian Voices
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form