Latvijā pasniegs jaunu mūzikas apbalvojumu - 'Austras' balvu
Foto: Publicitātes foto

Šī gada nogale Latvijas mūzikas industrijā būs zīmīga ar jauna ikgadēja notikuma aizsākšanos, jo pirmo reizi tiks pasniegts apbalvojums "Austras balva - Latvijas labākais albums 2015", ko turpmāk ik gadu iecerēts pasniegt Latvijas labākajam albumam, stāsta projekta iniciators Normunds Vucāns.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Balva iecerēta kā alternatīva Mūzikas ierakstu gada balvai, līdzīgi kā "Mercury Prize" Lielbritānijā vai "Polaris Music Prize" Kanādā. Arī apbalvojuma formāts ieplānots identisks ar pieminētajiem piemēriem, neizvirzot uzvarētājus dažādās nominācijās, bet gan, apbalvojot vienu labāko albumu, neatkarīgi no pārstāvētā mūzikas žanra, stāsta idejas autori mūzikas portāla "Intro.lv" žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns.

Balvai varēs kvalificēties ieraksti, kas izdoti laika posmā no pagājušā gada 18. novembra līdz šī gada 18. novembrim, neatkarīgi no to žanra vai popularitātes.

No visiem albumiem mūzikas kritiķu un ekspertu veidota žūrija izvēlēsies desmit labākos, kas pretendēs uz "Austras balvu", no kā pēc tam tiks izvēlēts viens uzvarētājs.

Desmit nominantu saraksta paziņošana notiks 19. novembrī, savukārt pirmais balvas uzvarētājs tiks nosaukts 11. decembrī, un abi šie notikumi būs dzirdami "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv" rīta programmas "Pieci Rīti" tiešraidē.

"Austras balvas" žūrijā līdz ar projekta organizētājiem Intro.lv pārstāvjiem Lauri Anstrautu un Normundu Vucānu atrodami arī daudzi no pazīstamākajiem vārdiem Latvijas mūzikas žurnālistikā un mūzikas industrijā. To skaitā ir avīzes "Diena" mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, grupas "Satellites LV" līderis un portāla "Tvnet" mūzikas redaktors Jānis Žilde, "Pieci.lv" dīdžeji Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, "Radio 7" izveidotājs un ētera personība Egons Reiters, "Positivus" festivāla organizators Ģirts Majors, mūziķis Goran Gora, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, elektroniskās mūzikas producents un mūzikas žurnālists Alekss Kaulss, portāla "Delfi" kultūras sadaļas žurnālists Henriks Eliass Zēgners, hiphopa kultūras veicinātājs un radio dīdžejs Mārtiņš Pavasaris, kā arī radio "Naba" dīdžejs Atis Žagars.

No 23. novembra līdz 8. decembrim - katru vakaru, no pirmdienas līdz ceturtdienai - viens no nominētajiem albumiem pulksten 22:00 pilnā garumā izskanēs "Pieci.lv".

Tags

Ģirts Majors Goran Gora Henriks Eliass Zēgners Mūzika Toms Grēviņš Uldis Rudaks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form