Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks ar Galā koncertu
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) jauno sezonu atklās 8. septembrī ar svinīgu Galā koncertu, kurā piedalīsies gan pašmāju operas un baleta solisti, gan izcili viessolisti, kā arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris. Skatītājiem būs iespēja atskatīties uz iepriekšējo sezonu izcilākajām virsotnēm, kā arī gūt ieskatu jaunās sezonas iestudējumos, portālu "Delfi" informē LNOB pārstāve Irbe Treile.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta tiešraidi, kā arī intervijas ar māksliniekiem varēs skatīties "Lattelecom" veidotajā kanālā "360TV Kultūra". Tas pieejams Lattelecom Interaktīvajā TV (kanāls Nr. 117), kā arī "Shortcut" aplikācijā viedtālruņos un planšetdatoros. Uzreiz pēc koncerta plkst. 23.00 kanālā "360TV" būs pieejams atkārtojums.

Koncerta pirmajā daļā uzstāsies Latvijas Nacionālais balets. Šovasar starptautiskos konkursos Seulā, Rīgā un Stambulā dejotāji Jolanta Lubēja, Annija Kopštāle, Jūlija Brauere un Kārlis Cīrulis guva izcilus panākumus. Galā koncertā viņi dejos variācijas, ar kurām guva godalgotās vietas.

Virtuozie japāņu viessolisti Asami Nakašimu un Juja Omaki skatītājus priecēs ar pas-de-deux no baleta "Korsārs", kas aprīlī Slovēnijas Nacionālajā baletā Mariborā piedzīvoja pirmizrādi Aivara Leimaņa iestudējumā. Tāpat Latvijas Nacionālais balets ļaus ieskatīties skaistākajās lappusēs no pēdējo sezonu iestudējumiem "Raimonda", "Bolero..." un "Neiepazītās teritorijas".

Koncerta otrā daļa pilnībā būs veltīta opermākslai un tajā skatītājiem tiks dota iespēja iepazīt visus četrus 2016./2017. gada sezonas jauniestudējomus – Šarla Guno operu "Fausts", Pētera Čaikovska operu "Jevgeņijs Oņegins", Žorža Bizē operu "Karmena" un Riharda Vāgnera operu "Tanheizers".

Koncertā dziedās viessolisti Liene Kinča, Margarita Vilsone, Andreass Bauers un Valdis Jansons, kā arī Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Laura Grecka, Inga Šļubovska-Kancēviča, Laura Teivāne, Jānis Apeinis, Raimonds Bramanis, Mihails Čuļpajevs, Kalvis Kalniņš, Rihards Mačanovskis un Latvijas Nacionālās operas koris.

Koncertu diriģēs Mārtiņš Ozoliņš, Jānis Liepiņš, Normunds Vaicis un Andris Veismanis. Radošajā komandā strādā režisore Elita Bukovska, video māksliniece Zane Zelmene, gaismu mākslinieki Sandra Bermaka un Kārlis Kaupužs, skatuves iekārtojuma autors – Andris Freibergs.

Biļetes uz koncertu var iegādāties LNOB, "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Aivars Leimanis Annija Kopštāle Latvijas Nacionālā opera Latvijas Nacionālā opera un balets Liene Kinča
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form