Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz čella svētkiem
Foto: Jānis Porietis. Čellists Ēriks Kiršfelds

Lielajā ģildē 19. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestros (LNSO) aicina uz koncertu, kas būs veltīts Mstislava Rostropoviča skolas mantinieces, temperamentīgās čellistes un fenomenālās pedagoģes Eleonoras Testeļecas jubilejai. Koncertā kopā ar LNSO un Normundu Šnē muzicēs profesores kādreizējie audzēkņi Kristīne Blaumane, Diana Ozoliņa un Ēriks Kiršfelds. Izskanēs arī Kārļa Auzāna veltījums jubilārei čellu kora priekšnesumā, portālu "Delfi" informē LNSO pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Solisti būs trīs spilgti Eleonoras Testeļecas audzēkņi – Lielās mūzikas balvas laureāti. LNSO čellu grupas koncertmeistare Diana Ozoliņa spēlēs solo profesores iemīļotajā skaņdarbā – Ernsta Bloha "Schelomo", ar ko Eleonora Testeļeca 1966. gadā ieguva trešo vietu vienā no pasaules prestižākajām mūziķu sacensībām – Čaikovska konkursā Maskavā. Ēriks Kiršfelds būs solists Jāņa Ivanova Čellkoncertā, kas ir viens no skaistākajiem koncertžanra paraugiem latviešu mūzikā, pilns franciska smalkuma. Savukārt Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistare Kristīne Blaumane spēlēs solo bulgāru mūslaiku komponistes Dobrinkas Tabakovas dinamiskajā un dzīvespriecīgajā Čellkoncertā.

Koncertu vainagos Eleonoras Testeļecas kādreizējā audzēkņa Kārļa Auzāna "Ūdens mūzika", ko atskaņos jubilejas čellu koris.

LNSO šajā vakarā diriģēs Normunds Šnē.

Tradicionālajās "Pirmskoncerta sarunās" plkst. 18.18 Minsteres zālē Oresta Silabrieža viesi būs pati jubilāre Eleonora Testeļeca un Ēriks Kiršfelds.

Sekojot daudzu citu nozīmīgu Eiropas kultūras institūciju praksei, LNSO dāvā iespēju jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms LNSO vakara koncertiem iegādāties neizpirktās biļetes par īpaši draudzīgu cenu – viena biļete maksās 5 eiro. Biļetes uz LNSO koncertiem var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

čelliste Kristīne Blaumane Kārlis Auzāns Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Normunds Šnē
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form