Latvijas Radio kora 75 gadu jubileju atzīmēs ar koncertiem
Foto: Matīss Markovskis

Latvijas Radio koris novembrī svinēs savas radošās darbības 75 gadu jubileju, piedāvājot klausītājiem četras stilistiski dažādas programmas, kuras izskanēs no 6. līdz 28. novembrim Rīgā, Jūrmalā, Cēsīs un Rēzeknē. Koncertos tiks izpildīti gan latviešu, gan ārzemju autoru darbi, kā arī jaundarbi, stāsta kora pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

6. novembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks jubilejas atklāšanas koncerts, kurā Latvijas Radio koris uzstāsies kopā ar ansambli "Sarband" (Vācija/Tuvie Austrumi) kopprojektā "Canticum Canticorum" jeb "Augstās dziesmas". Šajā projektā komponisti no Norvēģijas, Igaunijas, Latvijas, Vācijas, Grieķijas, Turcijas, Lielbritānijas un Jordānijas, iespaidojoties no Eiropas un Tuvo Austrumu mūzikas kultūrām, radīja jaunu, unikālu skaņu. Projekta saturiskā ass ir Vecās Derības "Augstās dziesmas" teksti.

11. novembrī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" skanēs elektroakustiskais video stāsts "Lāčplēsis". Tas būs Latvijas Kultūras kanonā iekļautās Aleksandra Rusteiķa 1930. gadā veidotās filmas "Lāčplēsis" šodienas vēstījums par Latviju un latviešu tautas ceļu uz savu valsti.

19. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotekas Ziedoņa zālē un 21. novembrī Dzintaru Mazajā zālē notiks koncertuzvedums "Tas vārds. Daugava". Godinot divus latviešu dižgarus - Raini un Asapziju - viņu jubilejas gadā, koncertuzveduma pamatā ir radošu pasauļu satikšanās un mijiedarbība, jautājumu un atbilžu, sapņu un realitātes, indivīda un sabiedrības pretnostatījums, stāsta koncerta rīkotāji. Programmas mūzikas autori ir komponisti Mārtiņš Brauns un Jānis Lūsēns.

Jubilejas mēneša noslēguma koncerts "Jubilejas portrets" notiks Latgales vēstniecībā "Gors" 28. novembrī. Koncertā skanēs darbi, kuri tapuši pēc Latvijas Radio kora pasūtījuma un kurus pirmatskaņojis Latvijas Radio koris. Klausītājiem būs iespēja novērtēt arī četrus jaundarbus, kas veltīti tieši 75 gadu jubilejai. Koncertā katram koristam būs kāda solo partija.

Noslēguma koncertā piedalīsies arī kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". Režiju un vizuālo noformējumju veido Uģis Brikmanis un Roberts Rubīns.

Tags

Gors (Latgales vēstniecība) Jānis Lūsēns Latvijas Radio koris Mārtiņš Brauns Roberts Rubīns Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form